Aktur'da Archipel'in İzi Karma Sergisi

Galeri Binyıl sunumuyla ‘Archipel’in İzi’ karma sergisi Bodrum’da Aktur- Archipel‘de açıldı.

Aktur'da Archipel'in İzi Karma Sergisi

Galeri Binyıl değerli birçok sanatçının yeni eserlerini Bodrumlu sanatseverlere ve koleksiyonerlere sunuyor. Sanata verdiği desteklerle bilinen Aktur A.Ş. Bodrum, 2022 yaz aylarında Galeri Binyıl tarafından düzenlenen ‘Archipel’in İzi’ adlı karma sergisini ağırlıyor.

Farklı sanat akımlarını benimsemiş, çok renkli bazen de monokrom, tek renk etkisinde sizi şaşırtacak denli bakış açılarıyla çağımızı irdeleyen çağdaş eserlerle buluşacağınız bir sergi sanatseverleri bekliyor. 
 
Ahmet Hakan Başpınar, Figen Batı, Barış Cihanoğlu, Derin Deniz Cünütey, Nihan Çakır, İrem Çelik, Azniv Çoban, Gençağa Dilli, Fatih Dilli, Nur Aydın Evrensel, Yasemin Güreci, Henri Kandiyoti, Sedat Kumova, Zafer Malkoç, Talin Mert, Şela Mistriel, Ayşe Önel, Can Özsobay, Semra Özümerzifon, Hülya Sedetmen, Işık Sungurlar ve Yiğit Yazıcı'nın eserlerinin yer aldığı ‘Archipel’in İzi’ karma sergisi, 12 Ağustos -11 Eylül 2022 tarihleri arasında Aktur A.Ş. Bodrum Archipel’de ziyaret edilebilir.
 
Serginin açılışını yapan Ak-Tur A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Doğan izlenimlerini şöyle aktardı;

“5o yıllık bir kuruluş olarak AKTUR A.Ş ve Aktur sitesi sakinleri, kültür ve sanata verdikleri önem gereği sıkça bu tür etkinlikler düzenlemektedir. Ak-Tur A.Ş olarak Zefirya Kültür Merkezine ilave olarak yeni düzenlediğimiz Aktur Arasta çarşıda da benzer kültürel faaliyetlerle Bodrum’un sosyal yaşamına destek olmaya devam ediyoruz. Kurucumuz Özer Türk’ün ortaya koyduğu vizyon ve şirketimizin uygulamakta olduğu kültür-sanat politikası nedeniyle Bodrum’dan kazandığımızı Bodrum halkıyla paylaşmaya, Bodrum’un ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına katkı koymaya devam edeceğiz.” dedi.