Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 08:28:45' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 08:28:45' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=428checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=08 and campaign_id=428update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658294

AKUT DEPREM EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

AKUT Arama ve Kurtarma Derneği, Ege ve Marmara bölgelerinden 14 ekip lideri ve 35...

AKUT DEPREM EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
AKUT Arama ve Kurtarma Derneği, Ege ve Marmara bölgelerinden 14 ekip lideri ve 35 kişi katılımıyla, olası depremde AKUT’un acil eylem planının revize etmek üzere eğitim düzenledi. Eğitimlere AKUT Arama ve Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı da katıldı.

Gaz Deresi Mevkii’ndeki Kürşat Avcı Operasyon Merkezi’nde 2 gün boyunca gerçekleştirilen eğitimlerde olası bir afette hangi ulaşım yollarını kullanılacağı, nasıl müdahale edileceği ve bunlara yönelik stratejik planlamaların oluşturulması ele alındı. Eğitimlere Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Doç. Dr. Bülent Özmen de katıldı.

Konu ile ilgili Kent Haber’in sorularını yanıtlayan AKUT Arama ve Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı şunları dile getirdi:

“2 gün boyunca Türkiye’de yaşanabilecek olası bir depremde AKUT’un acil eylem planının revize edilmesi ve olası bir afette hangi ulaşım yollarını kullanacağız, nasıl müdahale edeceğiz, ekiplerimizi nasıl yönlendireceğiz, bunlarla ilgili bir çalıştay yaptık. Verimli bir çalışma oldu. AKUT bildiğiniz gibi büyük bir aile, 27 ekibi var. Bu ekipleri koordineli bir şekilde bir afet sırasında müdahale kapasitesini geliştirmek ve doğru yönlendirilmelerini sağlamak. ekiplerimizin zaten uygulama eğitimleri oluyor. buradaki teorik bir çalışma ama masa başında bir workshopa dönüştürerek biraz uygulama yaptık. Ekiplerimiz artık bir afette nasıl çalışacaklarını, planlamalarını nasıl yapacaklarını uygulamalı olarak biliyorlar.”

AKUT Bodrum Lideri Sadettin Uslu ise “Bu çalıştayda biz ev sahipliğini üstlendik. Olası bir afette yapılması gerekenlerle ilgili acil eylem planı çalışması yapıldı. İyi bir ev sahipliği yaptığımızı düşünüyoruz. Diğer aşamalarda da tekrar arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz” diye konuştu.