ALİ BOĞA GÜMRÜK'TE İNCELEME YAPTI...

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Bodrum Gümrüğü'ne gelerek gümrük içinde ve...

ALİ BOĞA GÜMRÜK'TE İNCELEME YAPTI...
AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Bodrum Gümrüğü'ne gelerek gümrük içinde ve çevresinde incelemelerde bulundu.

Kent merkezindeki esnafla görüşen Boğa, Yunan adalarından gelen feribotların giriş yerlerinin değiştirilmesi durumunda yaşanacak sıkıntılar hakkında bilgi aldı.

Bodrum esnafını dinleyen Ali Boğa, Bodrum kent merkezinde gazetecilere yaptığı açıklamada, esnaf arasında günübirlik gelişlerin gümrük kapısının değiştirileceği yönünde bilgiler yer aldığını bu durumu yerinde incelediğini söyledi.

Esnafın nabzını tutarak, Ankara'da esnafın sözcülüğünü yapacağını belirten Boğa, şunları söyledi:

''Bodrum Gümrüğü'nü gördük modern bir gümrük. Giriş çıkış kapısı yapılmış. Burayı görmekten mutlu oldum. Ankara'dan baktığınız zaman İstanköy ve Bodrum küçük görünüyor. Ama, Bodrum'dan baktığınız zaman İstanköy Adası Bodrum için çok önemli. İstanköy için de Bodrum çok önemli. Günübirlik gidiş gelişlerle ticari aktiviteyi geliştirmiş oluyoruz'' dedi.

Esnafla görüşerek konuyla ilgili görüşlerini aldığını anlatan Boğa, şöyle konuştu:
''Herkes nasırına basılmış gibi 'Burası kapanırsa esnaf ve çarşı biter' dediler. Tabi biz milletvekili olarak birinci derecede karar merci değiliz. Ama bu bölgenin temsilcisi olarak Ankara'da gerek İçişleri Bakanlığı'nın yetkili birimlerine, gerekse Gümrük Müsteşarlığı'nın yetkili birimlerine buradaki halkın nabzını ve ticari aktivitenin önemini yansıtacağımdan herkes emin olsun. Bunun için buradayım. Gümrük Müsteşarı'mızı aradım. En azından bu bölgedeki kapılara Ankara'dan doğrudan karar verilmesi halinde sakıncalı sonuçlar doğurabileceğini, bu bölgedeki çalışmalardan bizimde haberdar edilmemizi kendisinden rica ettim.''

Bodrum Belediyesi tarafından işletilen Bodrum Gümrüğü Yetkilisi Harun Giz ise gümrükten yıl boyunca ortalama her gün bin 500 yolcunun giriş yaptığını anlatarak, ''Salı, cuma ve pazar günleri çok kalabalık oluyor. Salı günü Bodrum pazarı vardır. Yunan adalarından gelenler bu pazarı ziyaret eder. Haftanın en sakin günlerinde 700-800 yolcu gelir. Bu sene bir günde en fazla 2 bin 340 yolcu geldi. Yoğun bir trafik var'' diye konuştu.