ALİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Bodrum'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanarak hayatını kaybeden lise öğrencisinin...

ALİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Bodrum'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanarak hayatını kaybeden lise öğrencisinin cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.
Geçen cumartesi günü Turgutreis -Bodrum Karayolu Konacık beldesi Beylik Kırlar mevkisinde meydana gelen kazada, 06 BJ 7127 plakalı otomobil kontrolden çıkıp takla atarak yanmaya başlamıştı. Kazada ağır yaralanan 14 yaşında 3 lise öğrencisi ambulanslarla sağlık kuruluşlarına kaldırılmıştı. Kazada ağır yaralanan Ogün Temelli ve Ali Şiar Yalçın Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans helikopterle yanık ünitesinin bulunduğunu Denizli Devlet Hastanesi’ne sevk edilmişti. Raif Kaya isimli bir diğer öğrenci ise kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştı.
Ambulans helikopterde hayatını kaybettiği öğrenilen Ali Şiar Yalçın’ın cenazesi bugün evinden alınarak Adliye camisine getirildi. Öğrencinin cenazesi ikindi namazına müteakiben Bodrum İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Gümbet Mahallesi Karaburgaz Mezarlığı’nda gözyaşları arasında ve dualar eşliğinde toprağa verildi.
Ali’nin o kadar seveni vardı ki, cenaze öncesi sınıfı boş kaldı Ali’nin Bodrum Lisesinde okuduğu 9/F sınıfının bulunduğu koridora bile bir sessizlik çökmüştü. Ali’nin sırası boştu, geriye kalan sadece Ali’nin sırasına yazdığı notlar ve arkadaşlarının onu çok sevdiğini belirten kelimeler kalmıştı.
Başta sınıf arkadaşları okula gitmeyip Ali’nin evinin önünde beklediler. Bodrum içinde bulunan lise ve dengi okulların tüm 9. Sınıf öğrencileri cenaze günü okula gitmedi. Ali Şiar Yalçın ‘ın cenaze törenine yaklaşık üç bin kişi katıldı. Cenaze törenine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon , Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, CHP il Başkanı Süleyman Uslu, CHP İlçe başkanı Kerim Cangır ve çok sayıda Bodrumlu ve yakınları katıldı.
İlçe Müftüsü Yiğit cenaze töreninden yaptığı konuşmada “Bir gün hepimizin başına ölüm gelecek. Fakat ne şekilde, nasıl ve nerede olacağı belli değil. Bundan sonra yapmamız gereken Ali kardeşimiz için dua etmektir. Ailesine, yakınlarına, arkadaşlarına, öğrenci kardeşlerimize sabırlar diliyorum” dedi.
Cenaze törenine ailesi, yakınları ve öğrenci arkadaşları ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon katıldı. Cenazenin camiye getirilişi sırasında, cenaze törenine katılanların oluşturduğu kalabalık caddeye sığmazken motosikletli trafik polisleri yolu araç trafiğine kapattı. Cenaze töreninde Ali Şiar Yalçın’ın tabutu başında gözyaşına boğulan ailesi ve öğrenci arkadaşlarından bazıları fenalık geçirdi. Oğlunu kaybeden anne Leyla Yalçın öğrencilere sarılarak ağladı.
Cenaze aracının arkasından, ellerinde arkadaşları Ali Şiar Yalçın’ın büyütülerek çerçeveletilmiş fotoğraflarını ve çiçeklerle mezarlığa kadar yürüdü. Bodrum Lisesi 9-F sınıfı öğrencilerinden Ali Şiar Yalçın’ın cenazesinin defnedilmesinin ardından mezarı üzerine yakınları ve öğrenci arkadaşları çiçekler bıraktı.