Alkoçlar Grubuna İcra Takibi!

Konkordato davası olumsuz sonuçlanan Alkoçlar Grubu'na karşı iki şirketin icra takibi başlattığı belirtildi.

Alkoçlar Grubuna İcra Takibi!

Alaçatı, Bodrum ve Kemer’de olmak üzere, bünyesinde üç otel bulunan Alkoçlar Otelcilik'in konkordato davası olumsuz sonuçlandı. Alkoçlarla ilgili daha önce geçici tedbir kararı veren mahkemenin, komiser heyetinden gelen olumsuz rapor sonucu tedbir kararını kaldırdığı ve şirketin hacizlere karşı savunmasız hale geldiği belirtildi.

Diken'den Ali Yılmaz'ın haberinde, geçici tedbir kararı verilen Alkoçlar Otelcilik'le ilgili komiser heyetinin olumsuz rapor hazırlamasının nedeninin ise, usule aykırı olarak yapılan ödemeler olduğu ileri sürüldü.

BORÇ 60 MİLYONA YAKIN!

Kararla birlikte şirket bir nebze rahatladı. Konkordato süreci devam ederken, Bodrum ve Alaçatı’daki otel kapatıldı. Toplam 60 milyon lira borcu bulunan Alkoçlardan alacaklı firmaların çoğu, şirketin konkordato talebinin tasdik edilmesine onay verdi. Ancak mahkemenin atadığı komiser heyeti olumsuz yanıt verdi.

Alacaklı firmalardan birinin avukatının verdiği bilgiye göre şirketin el altından birtakım ödemeler yapması komiser heyetinin olumsuz rapor vermesinde etkili oldu.

KOMİSER: TEKNİK OLARAK İFLASTA!

Komiserlerden biri raporda, şirketin teknik olarak iflas ettiği görüşünü bildirdi. Mahkeme verdiği red kararıyla birlikte, daha önce verdiği tedbir kararını kaldırdı; komiser heyetinin görevlerinin sona erdiğini açıkladı. Tedbir kararının kaldırılması ile birlikte hacizlere karşı korumasız hale gelen şirkete alacaklı iki firmanın geçen hafta icra takibi başlattığı öğrenildi.