Allen Carr Yöntemi Bodrum'da

Dünyada 50 milyondan fazla sigara içicisini sigaradan kurtaran Allen Carr semimeri bu Pazar günü Bodrum’da gerçekleştirilecek.

Allen Carr Yöntemi Bodrum'da

Midtown’daki Mioffice’de başlayacak seminer, 17 Ekim Pazar günü saat 10.00’da başlayacak, 16.00’da bitecek. Seminer hakkında Kent Haber’e konuşan Sigara Bıraktırma Terapisti ve Allen Carr Bölge Sorumlusu Ebru Gücelioğlu bu yöntemin tüm dünyada 38 yıldır uygulandığını dile getirerek şöyle dedi:

“Bu yöntem 50 milyondan fazla insanı sigaradan kurtarmış. Bırakmış demiyorum, kurtarmış, sigaradan özgürleştirmiş bir yöntemdir. Türkiye’de 17 yıldır binlerce insanı sigaradan kurtarıyoruz. Bu yöntemin en güzel özelliği sigarayı kafada bitirmenizi sağlamaktır. Çünkü sigarada bağımlılık 2 türlü. Bir nikotine bağımlılık bir de psikolojik bağımlılıklar. ‘Neden her strese girdiğimde sigara yakıyorum, neden her yemekten sonra sigaramı içmemişsem yemek bitmemiş gibi geliyor, neden konsantre olmak için sigara içiyorum’ gibi sigara içicilerinin yaşadıkları, bu hayatın her alanında olan psikolojik olarak bağımlılıkları bu yöntem sayesinde bitiriyoruz. Bu yüzden kafada bitirme terimini de kullanıyoruz. Eğer sigara kafada bitmezse sigara paketini atmanızın hiçbir anlamı yok. Çünkü amaç sigarayı bırakmak değil hayatınız boyunca sigara içmeye devam etmeyen mutlu, özgür, ‘oh be artık sigara içmiyorum’ diyen bireyler olarak yaşama devam etmeniz.”

Bu yöntemde herhangi bir hap veya makine kullanmadıklarını sözlerine ekleyen Gücelioğlu, “Biz kesinlikle herhangi bir irade yöntemi kullanmıyoruz. Yani herhangi bir hap, herhangi bir makine, hipnoz ya da telkin yöntemi kullanmadan içicileri sigaradan özgürleştiriyoruz. Bu 50 milyon içiciden edindiğimiz 38 yıllık bilgi birikimi ile oluşmuş bir seminer programımız var. Biz bu 6 saat içinde içiciyi seminerden çıkarken mutlu ve özgür, sigara içmeyen olarak uğurluyoruz. Bodrum için ilk seminerimiz uzun yıllardan sonra bu Pazar günü, yani 17 Ekim Pazar günü saat 10.00’da başlayacak. 16.00’da bitecek. Midtown’daki Mioffice’de olacak. Onun dışında Bodrum’da her ay seminer yapmak planımız var.” dedi.

Ebru Gücelioğlu, seminere katılmak isteyenlerin “0535 103 17 25” numaralı telefondan kendisine ulaşabileceğini söyledi.