Amatör Denizciler Derneği Kuruldu

Kısa adı BOADD olan Bodrum Amatör Denizciler Derneği bugün resmen kuruldu. Derneğin yönetim kurulu Başkanlığı’na Avukat Ersin Uslu seçildi.

Amatör Denizciler Derneği Kuruldu

Genç nesillere denizi ve denizciliği sevdirmek, denizleri korumak, amatör denizciliğin gelişmesine katkıda bulunmak amaçlarıyla bir araya gelen 45 amatör denizci, Bodrum Amatör Denizciler Derneği’ni kurdu. 45 Kurucu üyenin kuruluş dilekçesini Bodrum Kaymakamlığına vermesiyle dernek resmi olarak kurulmuş oldu.

BOADD yönetim kurulu seçimi, pandemi dolayısı ile zoom üzerinden yapıldı ve yönetim kurulu Başkanlığı’na Avukat Ersin Uslu, Başkan yardımcılığına Öğretmen Tunç Aygün, Genel sekreterliğe Dr. Hakan Bayraktar, Saymanlığa Muhasebeci İrfan Bayrak, Üye Emlak müşaviri Can Tayhan, Denetim Kuruluna Yönetmen Mehmet Ali Özçiçek, Yüksek. Müh. Erhan Sargın, Kaptan Alp Onbaşıoğlu, Serbest Tic. Mehmet Aydoğan, Serbest Tic. Salih Osman Aytur seçildi.

"Fırtına, yıldırım, dalga, yağmur ve denizle mücadele, her şey sevdaya dahil deyip, denizin keyfini çıkartmaya aşık olan amatör denizciler artık Bodrum’da bir çatı altında toplanıyorlar" diyen BOADD Başkanı Avukat Ersin Uslu, dernekle ilgili şunları kaydetti:

"BOADD Genç nesillere denizi ve denizciliği sevdirmek, denizleri korumak, yardımlaşmayı sağlamak, gezi, okul ziyaretleri, çevre etkinlikleri düzenleyerek amatör denizciliğin gelişmesine katkıda bulunmak, bir çok arkadaş ve dost kazanmak, amatör denizcilerin karşılaştığı sorunlarını gidermek hak ve hukuklarını savunmak için kuruldu. Biz denizle dost olan amatör denizciler, Barbaros Hayrettin’den, Turgut Reis’ten, Süngercilerimizden, Balıkçılarımızdan, Mavi yolculuk kaptanlarımızdan,  Cevat Şakir’den, Amatör denizcilerin önderi Sadun Boro’dan, Bedri Rahmi’den gelen deniz sevdasını geliştirmeyi hedefliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Denizciliği Türk’ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu en az zamanda başarmalıyız’ sözü bizlerin her zaman kılavuzu olacaktır. Amatör denizcinin denizde dostu, karada limanı olacağız, tüm deniz sevdalılarına ‘pruvanız neta olsun’ diyoruz. Hayırlı olsun" dedi