AMERİKAN SAVAŞ GEMİSİ PROTESTOSUNDA 2 GÖZALTI!

Bodrum'u ziyaret eden Amerikan Savaş gemisi bir grup tarafından protesto edildi....

AMERİKAN SAVAŞ GEMİSİ PROTESTOSUNDA 2 GÖZALTI!
Bodrum'u ziyaret eden Amerikan Savaş gemisi bir grup tarafından protesto edildi. Protestoculardan ikisi sahil güvenlik ekiplerince gözaltına alındı.

Bodrum Liman'ını ziyaret eden ''USS Stout'' adlı savaş gemisini protesto eden bir grup, gemi yanaşma iskelesinde toplanarak, ''yunkee go home'' şeklinde slogan atarak geminin limandan ayrılmasını istedi.

Protestocu grup adına konuşan Ayhan Karahan, amaçlarının savaş gemisini protesto etmek ve gemiden çıkarak Bodrum'u ziyaret edecek ABD askerlerini engellemek olduğunu belirterek, ''ABD savaş gemisi Bodrum'dan ayrılıncaya kadar protestolarımızı sürdüreceğiz'' dedi.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Açıklamalarının ardından, ellerinde Türkiye Komünist Partisi bayraklarıyla denize atlayan Ayhan Karahan ve bir arkadaşı, savaş gemisinin çevresinde bulunan koruma amaçlı yerleştirilmiş dubalara kadar yüzerek dubaların üzerine Türkiye Komünist Partisi bayrağını astılar.

Bu gelişme sonrasında ABD savaş gemisinde bulunan ve silahlı oldukları gözlenen askerlerin protestocuların bulunduğu noktaya yönlendirildiği ve gemideki bir itfaiye ekibinin su sıkmak üzere hazır bekletildiği gözlendi.

Bu gelişmenin ardından protestocu iki kişiyi karaya çıkmak üzere ikna edemeyen polis ekipleri, geminin çevresinde nöbet tutan sahil güvenlik botundan yardım istedi.

Sahil güvenlik botunda bulunan görevliler, gemiye 50 metre kadar yaklaşan iki protestocuya eyleme son vermeleri uyarısında bulundu. Çağrılarına olumlu yanıt alamayan sahil güvenlik ekipleri, protestocu iki kişiyi bota bindirerek gözaltına aldı. Protestocular, ifadelerine başvurulmak üzere Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı'na götürüldü.

Bu arada, arkadaşlarının gözaltına alınmasını protesto eden grup daha sonra olaysız dağıldı.

Gemide bulunan askerler ise protestonun ardından alışveriş yapmak üzere Bodrum'a gezmeye çıktılar.

Savaş gemisinde, 23 subay, 24 astsubay ve 291 personel bulunuyor.