ANADOLU LİSESİNDE LYS HEYECANI

Stresli bir bekleyişin ardından üniversite adayları kazandıkları bölümleri önceki...

ANADOLU LİSESİNDE LYS HEYECANI
Stresli bir bekleyişin ardından üniversite adayları kazandıkları bölümleri önceki gece geç saatlerde öğrendi.

Bodrum Anadolu Lisesi müdür başyardımcısı Hatice Orman, öğrencilerinin bu yıl da LYS’de beklenenin çok üzerinden bir başarı sergilediklerini söyledi. Konacık beldesinde hizmet veren Bodrum Anadolu Lisesinde bir araya gelen öğrenciler, mutluluklarını öğretmen ve okul yöneticileri ile paylaştı.

Gazetecilere okul öğrencilerinin aldıkları başarılı sonuçlar hakkında bilgiler veren Orman, öğrencilerin bu sıvalar için çok yoğun emek sarf ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Tabiki bu emekleri boşa çıkmadı. 4 yıl boyunca durmadan çalıştılar, gece gündüz uğraştılar. Değerli öğretmen arkadaşlarımın da katkılarıyla, daha doğrusu onların yön vermeleriyle bugünlere geldik. Bodrum Anadolu Lisesi 1995 yılında Bodrum’a açılan bir eğitim kurumu ve her yıl başarı grafiğini arttırarak devam etmekte. Bu konudaki en büyük destekçilerimiz değerli öğretmen arkadaşlarım. Ben hepsine tek tek teşekkür ediyorum katkılarından dolayı" dedi.

Orman, okulun bu yılki LYS sınavında %85 yerleşme başarısı yakaladığını belirterek, 6 öğrencilerinin Tıp Fakültelerine, sınavı kazanan diğer öğrencilerin birçoğunun da seçkin üniversitelere girmeye hak kazandıklarını söyledi. Öğrencileri Kerime Semanur Türker'in Bodrum ve Muğla birincisi olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini (İngilizce) kazandığını açıklayan Orman sözlerine şöyle devam etti;

"Bu yıl da LYS’ye giren 150 öğrencimizden %85 oranında öğrencimiz Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleşti. Bunlardan aynı zamanda hem Bodrum, hem Muğla birincisi olan öğrencimiz Kerime Semanur Türker Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesine yerleşti. Ayrıca yine beş öğrencimiz Kerime Semanur Türker ile birlikte Tıp fakültesine yerleşti. %85 oranındaki bu yerleşmeden dolayı son derece mutluyuz. Bundan sonraki yıllarda da başarımızı daha da arttırmak için daha yoğun bir şekilde çalışacağız. Ben 150 öğrencimizi Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yollarken onlara bundan sonraki yaşantılarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Onları çok özleyeceğiz çünkü onlar bizim evlatlarımızdı, kendi çocuklarımızdı. Bu düşünceyle hepsine sevgilerimi sunuyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Orman ayrıca, öğrencilerin daha çok sayısal bölümleri tercih ettiklerini dolayısıyla tıp, sağlık ve mühendislik alanlarına daha çok öğrenci yerleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Öğrencilerden İzmir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazanan Simay Ayça Çolak hem bitirdiği, hem de kazandığı okulundan çok memnun olduğunu belirtti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünü kazanan Dara Aslan ise, şöyle konuştu:

"İstediğim bölüm oydu, mutluyum. Arkadaşlarımın hepsi yerleşti, hepimiz istediğimiz yerlere yerleştik. Öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. En büyük stresi tercihlerde yaşadık. Sınavlarda filan ben stresli değildim. Tercih yaparken de stresli değildim açıkçası. Açıklanana kadar stres yaptım. Düzgün tercih yapmak gerekiyor. Araştırmak gerekiyor. Düzgün ve planlı çalışmak gerekiyor başarılı olabilmek için” dedi.

Daha sonra öğrenci ve öğretmenler bu mutlu günün anısına gazetecilere birlikte hatıra pozu verdiler.