Anaokulu İlk Mezunlarını Verdi...

Bodrum Belediyesi Özel Konacık Anaokulu 6 yaş öğrencileri, mezuniyet heyecanı yaşadı. Düzenlenen törene Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da katıldı.

Anaokulu İlk Mezunlarını Verdi...

Konacık Mahallesinde geçen yıl faaliyete giren Bodrum Belediyesi Özel Konacık Anaokulu, ilk mezunlarını verdi. Okulun mezun olan Yunuslar Sınıfı, Herodot Kültür Merkezi’nde velilerin katılımıyla düzenlenen törenle mezuniyet heyecanı yaşadı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda mezun olan Yunuslar sınıfının Atatürk Çocukları, Sonsuza, Balta ve Tebessüm adlı şarkıları seslendirmesi ve dans gösterileri sunumları ile devam etti. 

Törede cüppelerini giyen minikler, diplomalarını öğretmenleri Ayşe Tuğba Tarım’ın elinden alıp ant içtiler. 

Törende konuşan okul müdürü Deniz Delibaş, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Çocuklarımızın kendilerini iyi ifade edebilme, kendilerine olan güvenlerini arttırma, Türk kültürünü tanıma ve sergileme büyüdüklerinde arşivlerinde tatlı anıların olduğu bir gün daha yaşatmak için bu programı hazırladık. Çocuklarımız, yıl boyunca büyük bir gayret ve özveri ile çalıştılar ve okul hayatlarının en önemli adımlarından anaokulunu büyük bir başarıyla tamamladılar. 6 yaş öğrencilerimizi okuldan uğurlamanın hüznünü, diğer yaş grupları ile önümüzdeki sene yeniden bir arada olmanın sevinci ile bir yılı geride bıraktık.”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise mezuniyet törenine katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek “Öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza çok güzel bir gelecek hazırlıyorlar. Yeni okullara ihtiyacımız olduğu kesin. Bu yıl içerisinde en az iki okul açmayı planlıyoruz.” diye konuştu.