Anaokulu, Öğrencilerini Bekliyor

Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisindeki Mesaadet Biliktan Uygulama Anaokulu, okuldaki güçlendirme çalışmalarının ardından yeniden öğrencilerini bekliyor.

Anaokulu, Öğrencilerini Bekliyor

İki katlı, müstakil bir yapıda ana binadan ayrı bir şekilde faaliyet gösteren anaokulu, okulda yaklaşık 2 yıl süren tadilat çalışmalarının ardından yeniden faaliyetine başladı. 3-6 yaş çocukların gelişim özelliklerine uygun olarak MEB'in belirlediği program doğrultusunda, bilginin ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinildiği okulda çocuklar, öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bireyler olmak üzere eğitim alıyor.

Kadrosunda 1 bölüm şefi, 1 atölye şefi, 2 öğretmen, 1 aşçı, 1 yardımcı personel ve stajyer öğrencilerinin görev yaptığı anaokulunda 2 ayrı sınıf, mutfak, yemek salonu, personel odası, oyun salonu ve depo bulunuyor. 

Eğitimin sabah 08.30´da başladığı 17.00’de sona erdiği okulda tam gün aidatın aylık 1500 TL olduğu bildirildi. 

Eğitim etkinliklerinin çocukların bireysel özellikleri göz önüne alınarak planlandığı anaokulunda çocuğun çevresi ve yaşıtlarıyla kuracağı ilişkiler, etkileşimler zengin ve kapsamlı kaynaklarla destekleniyor. Günlük plan doğrultusunda özel gün ve kutlamaları ve alan gezileri düzenleniyor, anne-baba eğitimi kapsamında aileler sınıf etkinliklerine katılıyor. Okulda çocuğun gelişimin alanlarına ve yaş grubuna uygun etkinlikler gerçekleştiriliyor. 

Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sinan Eren, Kent Haber’e yaptığı açıklamada anaokulu ile ilgili şu bilgileri aktardı:

“Okulumuzda bir uygulama anaokulu bulunmakta. Ancak 2 senedir geçirdiğimiz güçlendirme çalışmaları nedeniyle kapalı durumdaydık. Bu sene aktif olarak hizmete geçirmiş bulunmaktayız. Çocuklarımızın tüm gelişim dönemlerine uygun eğitim vermekteyiz. Okulumuzdaki yiyecek içecek bölümü öğrencileri ile beraber hazırladığımız menü ile öğünlerini programladık. 08.30 ile 17.00 arası eğitim vermekteyiz. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi atıştırmalığını öğrencilerimize sunmaktayız. Ücretimiz tam gün olarak 1500 TL olarak belirlendi. Bu konuda velilerimize mümkün mertebe yardımcı olmaya çalıştık.”