Ani Vefatı Üzüntü Yarattı!..

Bodrum deniz ve yelken dünyasının renkli simalarından Mehmet Şükrü Yılmaz’ın (55) ani vefatı, yakınları ve yelkenciler arasında şok etkisi yarattı.

Ani Vefatı Üzüntü Yarattı!..

Pazar günü sabah saatlerinde Milta Bodrum Marina’yı arayan eşi Zeynep Yılmaz, kocasının Kissebükü’nde fenalaştığını ifade ederek Bodrum Deniz Kurtarma’dan destek istedi. Yardım çağrısı üzerine deniz ambulansı “Yaşam”, 112 acil sağlık ekipleri ile birlikte yola çıkarıldı.

Kısa sürede Kissebükü’nde demirli olan 15 metre boyundaki “Kaan” adlı yelkenlinin bulunduğu bölgeye ulaşan ekipler, Mehmet Şükrü Yılmaz’a müdahale etti. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Yılmaz hayata döndürülemedi.

20 yıllık Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) üyesi olan, yelken yarışlarına katılan, aynı zamanda teknesinde yelken eğitimleri veren ve bir dönem BAYK Viskomodorluğu görevinde de bulunan Mehmet Şükrü Yılmaz’ın cansız bedeni, Sahil Güvenlik ekipleri gözetiminde teknesinden deniz ambulansı Yaşam’a alınarak Bodrum’a getirildi. Cenazenin ise kesin ölüm sebebinin tespiti için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği kaydedildi. 

Yılmaz’ın ICE Yatching adlı tekne kiralama şirketinin sahibi olduğu öğrenildi.