ANKARA'DA TRAFİK YOĞUN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün öğle saatlerinde, partisinin grup toplantısında...

ANKARA'DA TRAFİK YOĞUN
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün öğle saatlerinde, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada cumhurbaşkanlığı adayının Abdullah Gül olduğunu açıklamasının ardından hareketlenen siyasi trafik bugün de aynı hızla devam etti. Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül, yaptığı Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal ziyaretinden sonra, "destek" turlarını bugün de sürdürdü. Baykal'dan,"Destek beklemeyin. 367'yi bulursanız mesele kalmaz. Ama bulamazsanız, Anayasa Mahkemesi'ne gideceğiz" cevabı alan Gül'ün gözleri diğer partilere çevirdi. Ankara'da trafik yoğun bir şekilde devam ederken, Bodrum'daki siyasi parti yöneticilerinin yorumu merak konusuydu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Erhan Topanoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecini iki ana başlık halinde değerlendirmek gerektiğini belirterek, "Konuyu iki başlık halinde değrlendirmek lazım. İlki Cumhurbaşkanlığı makamının teslim ettiği devlet ve toplum. İkincisi ise seçim sürecinde yaşanan olaylar" şeklinde konuştu. Topanoğlu kendileri için Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül arasında hiçbir fark olmadığını belirtti.

Anavatan Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mustafa Paşalı, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin demokratik olmadığını söyleyerek, "Sürecin tamamına bakarsanız demokratik olmadığını görürsünüz. Bence anayasada değişiklik yaparak cumhurbaşkanlığı seçimini ertelemek için henüz geç değil" şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan arasında hiçbir zihniyet farkının olmadığını belirterek, "Askerinin başına cuval geçirildiğinde çözüm bulamayan bir insan, Türkiye'de nasıl cumhurbaşkanı olur yaşayarak göreceğiz" şeklinde konuştu.

Öte yandan telefon ile görüştüğümüz Doğru Yol Partisi İlçe Başkanı Saliha Oktay, şehir dışında olduğu için görüşlerini aktaramadık.