Anlamlı Hareket Devam Ediyor...

Bodrum'da başlatılan “Kapının Önünü Süpür” hareketi, temizlik çalışmalarına devam ediyor. 

Anlamlı Hareket Devam Ediyor...

Bodrum'da başlatılan “Kapının Önünü Süpür” hareketi, temizlik çalışmalarına devam ediyor. 

İlçede çevreye duyarlı vatandaşlar tarafından başlatılan “Kapının önünü süpür” hareketinde, gönüllüler bu kez tarihi Ortakent Kabakum Sahilini temizledi. 

Bodrum’da piknik yapıp denize girmek isteyen vatandaşların en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Kabakum Sahili’nde gönüllüler çevre temizliği yaptı. Duyarsız vatandaşlarca sahile ve sahil kenarlarındaki ağaç ve çalıların diplerine bırakılan ve çevre kirliliğine neden olan çöpler, “Kapının önünü süpür” gönüllülerince tek tek temizlendi. 

Çevre temizliğine katılan gönüllüler, hem çevreyi temizlemek hem de çevre temizliği konusunda duyarlılığı arttırmak için bu çalışmayı başlattıklarını ifade ettiler. 

Temizlik çalışmasına katılan Bengü Tokatlıoğlu adlı gönüllü, “Kapının önünü süpür” niçin katıldığı ile ilgili sorulan soruya “Çünkü temiz bir çevrede yaşamak istiyorum. Temiz yerlerde denize girmek istiyorum” diyerek yanıtladı. 

Torbalar dolusu çöp toplayan duyarlı vatandaşlar, daha sonra torbaları bölgeye yakın bir noktadaki çöp konteynerine attı.