Annesi ve Kendisini Yakmak İstedi!

Bodrum’da bir şahıs evini ateş verip annesini ve kendisini diri diri yakmak istedi. İkili, yapılan müdahale ile kurtarıldı.

Annesi ve Kendisini Yakmak İstedi!

Müskebi caddesinde, anne ve babasıyla yaşayan 30 yaşındaki S.K. babasını bir bahane ile dışarı gönderdikten sonra mutfak tüpünü açarak intihar etmek istedi. Tüpü açtıktan sonra annesini zorla mutfağa götüren şahıs, odanın gazla dolmasını bekledi. 

Oğlunu engellemeye çalışan annesi H.K. tüm çabalarına rağmen oğlunu ikna edip durduramadı. S.K'nın çakmağı yakmasıyla birlikte bir anda mutfakta ufak çaplı bir patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle mutfak perdeleri ve bazı malzemeler yanmaya başladı. 

Patlamayı ve içerden gelen çığlık seslerini duyan komşular durumu hemen güvenlik güçlerine ve itfaiyeye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen güvenlik güçleri kapıyı zorlayarak içeri girmek istedi. Bir yandan alev topuna dönen mutfağın camını kırarak yangın tüpleriyle alevlere müdahale eden güvenlik güçleri, anne ve oğlunu dışarı çıkarmayı başardı. 

Anne olaydan yara almadan kurtulurken evi yakmaya çalışan S.K'da hafif yanıklar oluştu. 112 acil ekibinin ilk müdahalesinin ardından Bodrum Devlet Hastanesine kaldırılan ve psikolojik sorunları olan S.K.’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Evin yanma anı ve annenin çığlık sesleri ile güvenlik güçlerinin olaya müdahalesi ise cep telefonu kameralarına yansıdı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.