Anthaven İle İlgili Flaş Gelişme!..

Ant Yapı'nın Bodrum Aspat'ta inşa ettiği tartışmalı "Anthaven" projesi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Anthaven İle İlgili Flaş Gelişme!..

Ant Yapı'nın Bodrum Aspat'ta inşa ettiği tartışmalı "Anthaven" projesi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Mahkemenin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir kararını iptal ettiği öğrenildi.

Türkiye'de ve yurtdışında birçok projeye imza atan Ant Yapı'nın Akyarlar Mahallesi Aspat Koyu’nda inşa ettiği ve başından beri çeşitli tartışma ve tepkilere neden olan Anthaven projesinde, geçen Ağustos ayında Bodrum Belediyesi yapılan denetimler sonrası kanal inşaatına mühür vurulmuştu. Aspat Koyu'nda 220 bin metrekare arazi üzerinde 600 konut, otel, özel iç liman, çarşı gibi alanların yer alacağı Anthaven projesinde Bodrum Belediyesi yetkilileri denetim yapıp, “Bodrum'un ilk kanal ve marina konseptli projesi” olarak tanıtılan Anthaven’ın kanal inşaatı çalışmalarını durdurmuştu. 

Proje ile ilgili flaş bir gelişme daha yaşandı. TMMOB tarafından proje ile ilgili açılan davada ÇED gerekli değildir kararı mahkeme tarafından iptal edildi. 

Konu ile ilgili ulaştığımız TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu Sekreteri Şahabettin Doğan, “Biz yürütmeyi durdurma kararı bekliyorduk. ÇED gerekli değildir kararı iptal edildi. Şimdi karşı taraf itiraz edecek. Şu ana kadar yaptıkları inşaatların yasal zeminden çıktığı belli oldu. Daha önce de kanallar mühürlenmişti. ÇED’in sonucunu beklemek için mühürlenmesi gerekiyor. ÇED’den ne çıkacak beklesinler” dedi.