Antik Tiyatro'da Anadolu Aryaları

Çukurova Senfoni Orkestrası ile Bodrum’da sahneye çıkan Ferhat Göçer, güçlü sesiyle yine büyük beğeni topladı. 

Antik Tiyatro'da Anadolu Aryaları

Çukurova Senfoni Orkestrası ile Bodrum’da sahneye çıkan Ferhat Göçer, güçlü sesiyle beğeni topladı. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Bodrum Antik Tiyatro’da Ferhat Göçer Anadolu Aryaları konseri gerçekleştirildi. Bin 500’ü aşkın müzikseverin ilgi gösterdiği konserde Göçer, Orhan Şallıel‘in şefliğini yaptığı Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile sahneye çıktı. Anadolu Aryaları Projesi kapsamında ilk konseri Bodrum’da veren Göçer ve orkestra, performansıyla büyük beğeni kazandı. 

Şarkı arasında bir konuşma yapan Göçer, “Hepiniz hoş geldiniz. Birbirinden güzel şarkılarla çok güzel bir Bodrum gecesi geçirmenizi diliyorum. Tolstoy’un bir cümlesi vardır; ‘Büyük hikayeler 2 şeyle başlar. Ya kente bir yabancı gelir, ya da bir yolculuk başlar. İşte kente gelen yabancı sizi bu yolculuğa çıkaracak diye tasavvur ederek, keyifli bir gece geçirmenizi diliyorum. Orkestra şefi Orhan Şallıel benim 25 yıllık dostum, arkadaşım. Büyük emekle buraya geldik. Adana’da saatlerce prova yaptık. Ben senfoni provaları yapmanın ne demek olduğunu orada 2-3 gün üst üste yaşayarak öğrendim” ifadelerini kullandı.  

Konserde “Sensiz Olmuyor” adlı eserle başlayıp “Sessiz Gemi”, “Gidemem”, “Tamirci Çırağı” gibi şarkıları seslendiren Göçer ve orkestra geniş bir repertuar sundu. 

Konser, yaklaşık 2 saat sürdü.