Antik Tiyatro'da İmamoğlu Rüzgarı!..

Ailesiyle birlikte Bodrum'da tatil yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Antik Tiyatro'da Zülfü Livaneli'nin “Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri” adlı konserini izledi.

Antik Tiyatro'da İmamoğlu Rüzgarı!..
İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve kızı ile Antik Tiyatro'da Zülfü Livaneli'yi dinledi

Ailesiyle birlikte Bodrum'da tatil yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Antik Tiyatro'da Zülfü Livaneli'nin “Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri” adlı konserini izledi.

İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve kızı ile Antik Tiyatro'ya girdikten sonra girişte kendisini alkışlayan vatandaşların yanına geri gelerek vatandaşlarla kısa süre sohbet etti, ardından konser alanına geçti. İmamoğlu’nu Antik Tiyatro’da gören vatandaşlar büyük bir şaşkınlık yaşadı. Ekrem İmamoğlu’nu alkışlarla karşılayan vatandaşlar “Ekrem Başkan” sloganları atarken, bazı vatandaşlar da fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı. 

Zülfü Livaneli'nin sahneye davet ettiği Ekrem İmamoğlu kısa bir konuşma yaptı. Konuşması zaman zaman tezahürat ve alkışlarla kesilen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Siz güzel insanlara ve bu güzel Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hiçbir zaman mahçup olmak istemem. Şimdi Bodrum’dayız. Değerli belediye başkanımız Bodrum’a hizmet edecek biz de İstanbul’a hizmet edeceğiz. Milletçe Türkiye’de güzel mutlu, huzurlu, kötülüklerden, kötü dilden uzak, insanları usandıran bıktıran, o bağırıp çağıran anlayıştan uzak güzel günlerde güzel bir geleceğe uzanalım istiyoruz. İnsanların içinde umutsuzluk varsa, hani bazen umutsuzluk olur, Zülfü Livaneli’yi okuyun dinleyin, o size umut verecektir. İyi ki Zülfü Livaneli var, bu toprakların yetiştirdiği güzel insanlar var. Onlar bizim ışığımız.” 

Rengin Gökmen'in şefliği yaptığı 48 kişilik Livaneli Filarmoni Orkestrasının konserine çok sayıda ünlü isim katılırken konsere basın mensupları alınmadı. 

KONSER YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Bodrum’daki sanatseverler, Sevdalım Hayat’a büyük ilgi gösterdi. Biletleri kapalı gişe olan konserde dinleyiciler Antik Tiyatro’yu saatler öncesinden doldurdu. Zülfü Livaneli ve Sevdalım Hayat ekibini dinlemeye gelenler arasında birbirinden ünlü isimler de vardı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Sıla Gençoğlu, Ali Sunal – Nazlı Kurbanzade, Deniz Çakır, Mahsun Kırmızıgül –Ece Binay, Nur Fettahoğlu, Kubat, Cem-Ümit Boyner, Yasemin Aloğlu, Ayşegül Dinçkök, Türkan Sabancı, Zeynep Çarmıklı, Ayşe Çavuşoğlu ve Ayşe Boyner, Livaneli’yi izlemeye gelenler arasındaydı.

SILA, SEVDALIM HAYAT EKİBİYLE DÜET YAPTI

Zülfü Livaneli’nin 50. Sanat Yılı albümünde de yer alan isimlerden biri olan Sıla da Bodrum’da Livaneli’yi dinlemeye gelenler arasındaydı. Konuklar arasında bulunan Sıla, ‘Yiğidim Aslanım Burada Yatıyor’ şarkısında sahneye çıkarak, Zülfü Livaneli ve Sevdalım Hayat ekibiyle düet yaptı. Livaneli, Sıla ve Sevdalım Hayat ekibi düetleriyle Antik Tiyatro’yu dolduran dinleyicilerden büyük tezahürat ve alkış aldı.

‘SEVDALIM HAYAT’ YOĞUN İSTEK ÜZERİNE YENİDEN ANTİK TİYATRO’DA OLACAK

Antik Tiyatro’daki ilk gününde büyük bir coşku ve heyecanla karşılanan, Rengim Gökmen ve orkestrasının her bir nota ile seyirciye muhteşem anlar yaşattığı Sevdalım Hayat, yoğun istek üzerine 5 ve 23 Ağustos’ta yeniden Bodrumlularla buluşacak.

Konser öncesi ise bazı vatandaşlar ise içeriye geç alındıkları için güvenlik görevlileriyle kısa süreli tartışma yaşadı.