Antikacılar Derneği Kuruldu

Bodrum’da antika tutkunlarını bir araya getiren Bodrum Antikacılar Derneği kuruldu.

Antikacılar Derneği Kuruldu

İlçede antika eşya tutkunlarını bir araya getiren derneğin kuruluşu dün itibariyle tamamlandı. Dernek üyeleri sabah saatlerinde Bitez Mahallesi’ndeki Defne Restoran’da kahvaltıda bir araya geldi. 

Dernek, antika ile ilgili müzayede, festival gibi organizasyonlar gerçekleştirecek. Dernek başkanı ise ilçede daha önce antika müzayedeleri düzenleyen Sertaç Ay oldu. Sertaç Ay, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Buradaki esnaf arkadaşlarla bir araya geldik. Bodrum’un önde gelen antikacılarıyla biz bu işe girdik. Amacımız Bodrum’daki antika severleri buluşturmak. Bir de sadece antika değil, antika, retro, vintage, tasarımcılar, Türk sanatları ile uğraşanlar. Birçok sanatçı arkadaşla bir araya gelip bir dernek kurmaya karar verdik. Ben sadece öncülük ettim ama büyük görev esnaf arkadaşlarımızda. Amacımız beraber yürümek, festivaller düzenlemek, açılışlar yapmak. Herkese güzel bir stant verip işlerini biraz daha hızlandırmayı sağlamak. Geçmişten günümüze gelen antikaları insanlara anlatmak. İnsanlardan olumlu tepkiler geldi. Biz de böyle bir şeyi kurduk. Dün itibariyle Bodrum Antikacılar Derneği kurulmuş oldu.”