Apple, O Ürünü Ücretsiz Değiştiriyor!

Apple, üçüncü nesil iPad Air’in belirli modellerinde tespit ettiği bir sorunu çözmek için bir onarım ve değişim programı başlattı. Apple, boş ekran sorunu yaşandığını tespit ettiği iPad Air ürünlerini ücretsiz servis için geri çağırdı.

Apple, O Ürünü Ücretsiz Değiştiriyor!

Apple, sınırlı sayıda iPad Air (3. nesil) aygıtında belirli koşullarda ekranın kalıcı olarak kararabildiğini belirledi. Mart 2019 ile Ekim 2019 tarihleri arasında üretilen bazı cihazlarda görülen sorunun, ekran kararmadan önce kısa bir titreme veya yanıp sönmeye neden olabildiği bildirildi.

Apple'dan yapılan açıklamada, uygun aygıtlara Apple veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak servis işlemi uygulanacağı bildirildi. Program, yalnızca söz konusu iPad modeli için geçerlidir.

Bu ücretsiz programdan faydalanabilmek ve iPad Air'inize servis işlemi uygulanması için https://support.apple.com/tr-tr/ipad-air-3rd-gen-program-for-blank-screen-issue  adresine girerek aşağıdaki servis seçeneklerinden birini belirlemeniz gerekiyor. Servis işlemi uygulanmadan önce iPad Air'iniz incelenerek aygıtın bu programa uygun olduğu doğrulanıyor.

Etkilenen cihazlardan birine sahipseniz, Apple iPad cihazınızı ücretsiz olarak onaracak veya değiştirecek.