ARAÇ KÜL OLMADAN İTFAİYE YETİŞTİ

Bodrum-Turgutreis Karayolunda meydana gelen araç yangını korkulu anlara neden olurken,...

ARAÇ KÜL OLMADAN İTFAİYE YETİŞTİ
Bodrum-Turgutreis Karayolunda meydana gelen araç yangını korkulu anlara neden olurken, araç kül olmaktan son anda kurtarıldı.

Öğle saatlerinde Yeniköy Mahallesinden 48 TK 297 plakalı otomobili ile çevre yoluna çıkan Hasan Delice isimli vatandaş kısa bir mesafe ilerledikten sonra aracının motor kısmından alevler yükselmeye başladı.

Bodrum merkezine doğru seyir halinde olan otomobilden alevler yükseldiğini gören sürücü Hasan Delice yolun sağına park ederek aracından indi. Çevreden otomobilin yandığını gören vatandaşlar yangın tüpleriyle müdahale etmeye çalıştılar. Olayın haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Bodrum Belediyesi İtfaiye ekibi köpük ve su sıkarak aracı tamamen yanmaktan kurtardı.

Aracın motor kısmının tamamen hasar gördüğü olayı gören Mustafa Öz o anları şöyle anlattı;

"bir duman gördük koştuk burada arkadaşın arabası yanıyordu. Hemen yardımcı olduk elimizden geldiği kadarıyla. Sarnıcın yanından buraya kadar ilerleyen araba yanmaya başladı" dedi.

Olayın şaşkınlığını üzerinden atamayan sürücü Hasan Delice ise "Oradan buraya geldim araba ateş aldı. Arabada yalnızdım" sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

Bir süre trafiğin işleyişini aksatan, İtfaiye ve Trafik ekiplerinin müdahale ettiği yangın sonunda kısmen yanan araç çekici yardımıyla kaldırıldı.