Aramalar Denize Kaydırıldı

Bodrum'da 10 gündür kayıp olan 36 yaşındaki Mehmet Ali Koran için denizde de arama çalışmalarına başlandı.

Aramalar Denize Kaydırıldı

Bodrum’da polis, jandarma ve arama kurtarma ekipleri, 10 gündür kayıp olan Mehmet Ali Koran için seferber oldu. İçmeler mevkisinde boyacılık yaptığı tersanede yaşamını sürdüren 36 yaşındaki Mehmet Ali Koran, 24 Aralık günü ortadan kayboldu. Yakınlarının Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yaptığı müracaatın ardından kayıp şahıs için 10 gündür arama kurtarma çalışması sürdürülüyor. Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği’nce İçmeler mevkisinde başlatılan arama çalışmalarına, daha sonra Muğla AFAD ekipleri de katıldı. Arama kurtarma çalışmalarına, polis ve jandarma ekipleri de iz takip ve kadavra köpekleri ile eşlik etti. Bölgede drone ile saatlerce havadan da her metrekareye bakıldı. İçmeler bölgesinde bulunan tüm kameraların ise teker teker incelendiği öğrenildi.

DALGIÇ POLİSLER DENİZİN DİBİNİ TARADI

Karada günlerce yapılan aramalara rağmen bir iz bulunamayan Koran için, Muğla İl Emniyet Su ekibi bölgeye geldi. Polis botuyla denize açılan Polis su altı ekibi denizin dibinde arama yaptı. Denizde de Koran’dan hiçbir ize rastlanamadı. Ekiplerin birkaç gün daha denizde arama yapacakları öğrenildi.

Bölgede günlerce arama yapan Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği başkanı Cenk Ayata, ekibiyle birlikte günlerdir bölgede arama yaptıklarını ancak bir ize ulaşamadıklarını ifade ederek “Bodrum Kaymakamlığı'ndan gelen talep doğrultusunda arama çalışmalarına başladık. İçmeler bölgesindeki dağlık alanda kayıp şahsı aradık. Muğla AFAD'ın da gelmesiyle tekrar geniş çaplı bir arama yapıldı. Polis ekipleri çevrede araştırma yaparken, Jandarma ekiplerinin iz takip ve kadavra köpekleri de bölgede arama yaptı. 10 gündür bir ize rastlanamadı kayıp şahıstan. Bugün ise Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Dalgıç ekibi gelerek bölgede arama yapıyor. Şu ana kadar bir iz bulunamadı” ifadelerini kullandı.