Aras, Biraz Daha Sabır İstedi...

Bodrum’da yürütülen altyapı çalışmaları hakkında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Aras, özellikle Yarımada’nın batı bölgelerinde vatandaşların yaşadığı mağduriyetlere değinerek “Bütün siyasi sonuçlarına rağmen bu işleri bitireceğiz. Burada yapılan çalışmalar kötülenerek, siyasete malzeme edilerek bir yere varılamaz. Burada çevre felaketlerini önleyecek çalışmalar yapılıyor.” şeklinde konuştu.

Aras, Biraz Daha Sabır İstedi...

Bodrum Belediyesi 2022 Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, göreve geldiği günden itibaren geçen 3 yıllık sürede Bodrum Belediyesi olarak hayata geçirdikleri çalışmaların yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda Yarımadanın batı ve doğu bölgelerinde devam eden kanalizasyon ve arıtma altyapı çalışmaları nedeniyle özellikle yolların durumundan kaynaklı şikayetler hakkında konuşan Aras, yıllardır yapılmayan bu altyapı nedeniyle halk sağlığı ve çevre açısından sorunlar yaşandığını vurgulayarak, süreçte yaşanacak sıkıntıları göze alarak bu yatırımlara başlandığını ifade etti.

“SİYASİ SONUÇLARINA RAĞMEN BU İŞİ BİTİRECEĞİZ”

Altyapı konusunda kendilerinin ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin çokça eleştirildiklerini ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Herkes bilmeli ki Büyükşehir Belediyesi Bodrum’da 1 milyar 40 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştiriyor. Bunu göz ardı edemeyiz. Çalışmalardaki aksaklıklar ya da mağduriyetler tabii ki kesinlikle haklı serzenişlerdir ama bu zamana kadar Turgutreis’te neden bir arıtma tesisi yok bunu düşünmeliyiz. Neden biz ön bir arıtmayla 80 bin kişinin atık suyunu denize veriyoruz? Bunu bir ortaya koymak lazım. İşte bu dönemde bütün siyasi sonuçlarına rağmen bu işleri bitireceğiz ve yapacağız dedik.”

“KOLİ BASİLİ İLE DENİZE GİRMEMİŞ OLACAĞIZ”

Altyapı çalışmalarının mağduriyet yarattığını bildiklerini dile getiren Aras, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tabii ki mağduriyetlerin giderilmesi için de çalışıyoruz, yollarımızı da yapacağız. Ama koli basili ile denize girmemiş olacağız. Bunun çok ciddi çevre sorunları da var. Biz bunları açıklamıyoruz çok fazla ama bilin ki bunlara da bir nokta koymak gerekir. Eleştirileri insanlar lütfen vicdanlarını dinleyerek yapsınlar. Burada yapılan çalışmalar kötülenerek, siyasete malzeme edilerek bir yere varılamaz. Burada çevre felaketlerini önleyecek çalışmalar yapılıyor. Gündoğan’a arıtma tesisi yapımı için de çalışmalar devam ediyor. Turgutreis’in ardından orası da yapılırsa Bodrum’da yüzde yüze yakın bir alan arıtma tesisine kavuşmuş olacak. Bu çalışmalar kimseyi rahatsız etmek için değil, Bodrum’da nüfus artışının getirdiği çevre sorunları ve problemleri geride bırakmak için yapılıyor. Buradan Büyükşehir Belediyemize tekrar teşekkür ediyorum. Mücadelemize ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bodrum’u daha yaşanılabilir, sokaklarımızı engelliler, çocuklar ve yaşlılar açısından daha erişilebilir bir hale getirmek için çalışacağız. Turizmi, esnafımızı ve dar gelirli vatandaşımızı rahatlatacak önemleri her zaman alacağız.” dedi.