Kent Tv'de Gündemi Değerlendirdi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kent TV'de canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programında Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

Kent Tv'de Gündemi Değerlendirdi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kent TV'de canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programında Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin sorularını yanıtladı.
    
Kaçak yapılarla mücadele, alt yapı sorunları ve sosyal yaşam üzerine gerek stüdyodaki konukların, gerekse sosyal medya üzerinden ulaşan izleyicilerin sorularını yanıtlayan Aras, daha önce verdikleri sözlerden geri dönüş olmayacağını söyleyerek kararlılık vurgusu yaptı.
    
Son günlerde hükümetin Bodrum’a olan ilgisine dikkat çeken Başkan Aras; özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanının bizzat Bodrum'a gelerek bazı imar sorunlarına yerinde el atmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Son yıllarda hizmetten yoksun kalan Bodrum halkının beklentilerinin yüksek olduğunu, ancak tüm bu birikmiş sorunların bir anda çözülemeyeceğinin Bodrumlu yurttaşlar tarafından da takdir edileceğine inandığını ifade eden Başkan Ahmet Aras özetle şunları söyledi;

“Bodrum'un devasa sorunları olduğu hepimizin malumudur. Ancak bunların hiçbiri çözülemeyecek sorunlar değildir. Bu konuda ilk günkü kararlılığımızı sürdürüyoruz. Önce Bodrum’un bir fotoğrafını çektik. Şimdi de bu fotoğraftaki eksikleri tamamlamak için kısa ve uzun vadeli planlar hazırlıyoruz. Kaynak yaratma konusunda zorlanmayacağımızın bilinmesini isterim. Büyükşehir Belediye Başkanımız da Bodrum konusunda oldukça duyarlı ve turizm sezonunun ardından yatırımlara başlanacak. Öncelikle içme suyu, kanalizasyon ve arıtma tesisleriyle başlayacak yatırım atağımız, çöp sorununun kalıcı çözümü, ulaşım projesiyle devam edecek. Bodrum'da yaşayan vatandaşlarımızın gürültü ve görüntü kirliliğinden kurtulması için gerekli tedbirleri alıyoruz. Bodrum'da turizmi çeşitlendirmek, üretici kooperatifleri vasıtasıyla köylülerimizi ve özellikle kadınlarımızın el ürünlerini değerlendirmek için girişimlere başladık. Esnafımızın mağduriyetini önleyeceğimiz gibi, onları verdikleri hizmet alanlarında da denetleyeceğiz. Bodrum’un büyümeye değil, korunmaya, kollanmaya ihtiyacı var. Bodrum için artık soluklanma vaktidir. Elbette bir yandan Bodrum'u geliştirmek, dönüştürmek için planladığımız projeleri hayata geçireceğiz ama doğal dokusunun korunması, kıyı ve denizlerinin temizliği, SİT alanlarımızın koruma altına alınması için başta Kent Konseyi olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarıyla birlikte hareket edeceğiz.”
    
Yaklaşık iki saat süren programda gelen tüm sorulara yanıt veren Belediye Başkanı Ahmet Aras, programın sonunda “bizlere ilk günden beri destek olan hemşerilerimizin güvenini boşa çıkarmayacağız. El birliğiyle, gönül birliğiyle yaşanır bir Bodrum yaratma çabası içerisinde olacağız” dedi.