Arasan'ın Retrospektif Sergisi Açılıyor

Ressam Mine Arasan'ın Retrospektif sergisi 2 Ekim 2020 Cuma günü Oasis Sanat Galerisi’nde açılıyor. 23 Ekim 2020’e kadar açık kalacak olan sergide, Mine Arasan’ın sanat yaşamı boyunca ürettiği birçok eseri yer alacak.

Arasan'ın Retrospektif Sergisi Açılıyor

Özellikle mor, şeker pembesi ve turkuaz renkleri ile kendine özgü bir tarz yaratan ve duygularını renkler, balık, kedi, güneş ve deniz desenleri ile dışa yansıtan Mine Arasan çok çalışan ve çok üreten bir sanatçı. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun öğrencisi olan sanatçı, Eyüboğlu gibi taş, tahta ve cam gibi birçok objeyi üzerine işlediği kendine özgü renkler ve desenler ile muhteşem eserlere dönüştürüyor.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni (Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) bitirdikten sonra altı yıl reklam sektöründe çalışan Mine Arasan, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi başta olmak üzere 2001 Sanat Galerisi – Gül Mine Sanat Merkezi – Bakırköy Belediyesinin Sanat Danışmanlıklarını yaptı. Sanat fuarlarına, festivallere, çalıştaylara katıldı. Kitap kapaklarında eserleri ve şiir kitaplarında desenleri kullanıldı. Yerel gazetelerdeki köşesinde sevgi ve sanat yazıları yazdı. Türkiye genelinde, hastanelerin çocuk polikliniklerine çocuklarla duvar resimleri yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında 67 kişisel, yüzlerce karma sergiler gerçekleştirdi. 

Mine Arasan Retrospektif Sergisi Pazartesi günleri dışında her gün sabah saat 11:00’den akşam saat 19:00’a kadar gezilebilecek.