Aras'tan Osman Gökmen'e Sert Tepki

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in dün yaptığı yazılı basın açıklaması hakkında konuşarak "Bu bir muhalefet tavrı değil, itibar suikastı" dedi.

Aras'tan Osman Gökmen'e Sert Tepki

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, düzn yaptığı basın açıklamasında Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz'ın babasına ait bir araziye yetkilerini kullanarak asfalt yol yaptırdığını ve arazide "Yapı Ruhsatına Aykırı" olarak inşaat yaptırdığını iddia ederek konuyla ilgili Başkan Aras'a 3 soru yöneltmişti. 

Bugün yapılan Belediye Meclis Toplantısında konuşan Başkan Aras, kendisine daha öncesinde gerekli bilgi ve belgeler iletilmesine rağmen Gökmen’in açıklamasının bir muhalefet tavrından öte, itibar suikasti olarak nitelendirilebileceğini ifade ederek şunları söyledi:

“Bu bir muhalefet tavrı olarak değerlendirilecek bir şey değil. Biz orada bir enerji sarf ederken asıl erkin, gücün bu arkadaşlarımızın elinde olduğunu çok net bir şekilde biliyoruz. Bu erki sorunlarla, problemlerle ilgili kullanması gerekirken, arkadaşlarıma itibar suikasti yapmak hiç kimseye düşmez. Ben de hiç kimseyi yedirmem. Bu bizden olabilir, muhalefetten olabilir. Hiç fark etmez. Biz bu türlü siyaseti bırakalım. Arkadaşımız gidip inşaatın olduğu yerden fotoğraflar çekip bana da gönderdi. Ben de dedim ki, ‘orası ruhsatlıdır, bir problem yoktur’ diye kendisine açık ve net bir şekilde ifade ettim. Tarım görüşüne kadar kendisine iletildi. Ama buna rağmen sosyal medya ve basın üzerinden meclisimizin de itibarını zedeleyecek şekilde, meclisimizin bütünü iktidar ya da muhalefet fark etmez herkesi ilgilendirir, Bodrum’un da itibarını zedeleyecek şekilde bir açıklama yaptı. Bu çok üzücü bir şey.”

Gökmen’in tavrını Ak Parti Muğla milletvekillerine ilettiğini, İl Başkanına da ileteceğini aktaran Başkan Aras, açıklamalarına şöyle devam etti;

“Kendisinin bu tavrını Ak Parti milletvekillerimize de ilettim. Adalet ve Kalkınma Partisi il başkanımıza kadar da ileteceğim. Kendisiyle de görüşeceğim. Bu konu Ak Parti, CHP meselesi değil, tamamen Bodrum’un itibarı meselesi aynı zamanda. Bodrum’da bu şekilde bir yaklaşım hiçbir zaman olmadı ve olmamalı da. Ben şimdiye kadar hiç muhatap demeyim de hedef almadım ama artık burada benim sessiz kalmam düşünülemez. Arkadaşlarımı kimseye kurban etmem. Bu kısır tartışmalardan bize hiçbir fayda yok. Oturup çalışacağız, işimize gücümüze bakacağız. Hatalarımız varsa tabi ki söylenecek, eleştiriye tabi ki açığız ama bu şekilde bir suikaste maalesef sessiz kalamayız” dedi.