ARAZİYE ATILAN ATIK MALZEMELER ALEV ALDI!

Konacık Mahallesi’nde boş bir araziye atılan çöpler alev aldı. Bir anda büyüyen...

ARAZİYE ATILAN ATIK MALZEMELER ALEV ALDI!
Konacık Mahallesi’nde boş bir araziye atılan çöpler alev aldı. Bir anda büyüyen ve mahalle sakinlerini endişelendiren yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürüldü.

Bugün akşam saatlerinde Alparslan Türkeş Bulvarı Demir Sokak üzerinde inşaattan çıkan atık malzemelerin atıldığı özel bir arazide, atık malzemelerin henüz belirlenemeyen bir nedenle tutuşması sonucu yangın başladı. Bir anda büyüyen alevlerden çıkan yoğun dumanı gören mahalle sakinleri durumu ihbar etti. Kimi vatandaşlar da alevlerin evlerine ulaşamaması için evlerinin çevresini bahçe hortumlarıyla suladı. Yangında zaman zaman yaşanan patlamalar çevrede paniğe neden oldu.

Yangın mahalline gelen Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri iki arazöz ve bir hızlı müdahale aracı, Bodrum Orman İşletme Şefliği ekipleri de bir araçla yangına müdahale etti. Polis ve zabıta ekipleri de çevrede güvenlik önlemleri aldı.

Ekipler yaklaşık yarım saatlik müdahalenin ardından yangını söndürdü.

Öte yandan özellikle son zamanlarda şehir merkezindeki boş arazilere ve mahallelerdeki çöp konteynırlarının etrafına evsel atıkların dışındaki atıklarda ciddi bir artış dikkat çekiyor. Çöp toplama ekiplerinin almadığı bu atıklar uzun süre bulunduğu yerde kalarak görsel çirkinlik ve yukarıdaki olayda olduğu gibi çeşitli tehlikelere zemin hazırlıyor.