Arif Vidinli Anısına Konser

Bodrum’da geçen 24 Haziran’da denizde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Arif İsmet Vidinli anısına bir konser verilecek. 

Arif Vidinli Anısına Konser

Bodrum’da geçen 24 Haziran’da denizde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Arif İsmet Vidinli anısına bir konser verilecek. 

Karya Kültür ve Sanat Derneği'nin (KARSANAT) yeni sezondaki ilk konseri "Arp ile Mavi Yolculuk 2" bu yıl aramızdan ayrılan, kültür ve sanatın destekçisi Arif Vidinli anısına gerçekleştiriyor. İşadamı ve kültür-sanat destekçisi 81 yaşındaki Arif İsmet Vidinli, geçen 24 Haziran’da Yalıkavak Gökçebel mevkisinde denize girerken geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti. 

KARSANAT Yönetim Kurulu Başkanı Rezzan Şebin ve konserin Sanat Yönetmeni Arp Sanatçısı İpek Mine Sonakın’ın konserle ilgili yaptıkları açıklamada şu bilgileri aktardılar;
 
“Karsanat’ın düzenlediği ‘Arp ile Mavi Yolculuk” serisinin ilk konseri 2018’de Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşmişti. Bu sene de sezonun açılış konserinde mitolojik bir imgesi olan “Arp” ile farklı zamanlara, duygulara, düşüncelere yelken açtığımız müzikal bir yolculuk yapıyoruz. Yeni sezonun ilk konserinde değerli müzisyenler Ayşegül Kirmanoğlu ve Ebru Mine Sonakın (Klarnet), Esen Demirci (Mezzosoprano), İpek Mine Sonakın ve Yonca Atar (Arp), Çağlayan Çetin (Viyolonsel) çok renkli bir programla bir araya geliyor. 
 
Bu konseri, derneğimiz Karsanat ve Herodot 3. Yaş Akademisi üyesi, Karia Kültür Mirası Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Nartugan Kutlamaları’nın yaratıcısı kıymetli insan, sevgili dostumuz Arif Vidinli’ye adıyoruz.
 
Dokuz yıl boyunca düzenlediğimiz Barok Müzik Festivali’nde maddi, manevi desteğini bizden esirgemeyen Arif Vidinli, birçok kültür-sanat etkinliğine, eğitim kurumlarına ve Tema Vakfı’na verdiği desteklerle de bilinmektedir. Bu konserde de kendisinin çok sevdiği Barok Dönem bestecilerinden Handel, Vivaldi ve Bach’ın müzikleri onun anısına seslendirilecek. 
 
Vidinli, sadece Bodrum’da değil, memleketi olan Ünye’de de Necati Vidinli Endüstri Meslek Lisesi ve Mürvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi’ni Milli Eğitim’e bağışlayarak, örnek bir insan olmuştur. Aramızdan ayrılışından sonraki bu ilk Karsanat Konseri’nde, Herodot 3. Yaş Akademisi üyeleri ile birlikte kendisini saygı, teşekkür ve özlemle anıyoruz.
 
Uçsuz bucaksız maviliklere karışan bu konserde, seslerimiz deniz olsun, bulut olsun, umut olsun herkese...”
 
 
PROGRAM
 
F. Mendelssohn (1809-1847)     Concert Piece No. 2 in D minor, Op.114      
J. S. Bach (1685 - 1750)       Orchestral suite No. 3 - Air              
G. F. Handel (1685-1759)       How Beautiful are the Feet (Messiah)           
A. Vivaldi (1678 - 1741)       Tu dormi in tante pene
D. Şostakoviç (1906 – 1975)    Vals No, 3             
L. Sauter (1955- )             Tango-Las bodas de HelenaA
S. Hennessy (1866– 1929)       Trio        
F. Schubert (1797 - 1828)      Ave Maria
A. Dvorak (1841 - 1904)        Humoresque
A. Piazzola (1921 – 1992)      Oblivion                               
J. Massenet (1842_1912)        Elégie    
E. Grieg (1843 - 1907)         Anitra's Dance from Peer Gynt Suite                                                                            
F. Poulenc (1899 - 1963)       Les chemins de l'amour                                    
                                                                              
 
Ayşegül Kirmanoğlu (Klarnet)
Ebru Mine Sonakın (Klarnet)
Esen Demirci (Mezzosoprano)
İpek Mine Sonakın (Arp)
Yonca Atar (Arp)
Çağlayan Çetin (Viyolonsel)