Arka Arkaya Kazalar Yaşandı...

Bodrum’da etkili olan sağanak yağış, kazaları da beraberinde getirdi.

Arka Arkaya Kazalar Yaşandı...

İlçede sabahın erken saatlerinden itibaren sağanak yağış etkili olmaya başladı. Yağışla birlikte kayganlaşan olumsuz yol koşullarına, sürücülerin dikkatsizliği de eklenince ard arda trafik kazaları yaşandı. Sabah saatlerinde Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzeri’nden Bodrum istikametine seyreden bir kamyonetin sürücüsü, Gümbet Kavşağı’na yaklaştığı sırada direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kamyonet, refüje çıkarak durabildi. 

Bir süre sonra aynı istikamette seyreden bir otomobil, kamyonete çarpmamak için fren yapınca yol ortasında geldiği yönün tersi istikametine döndü. Otomobile çarpmamak için fren yapan bir hafif ticari araç ise yoldan çıktı. Araç, kaldırımın kenarındaki duvara çarparak durabildi. Yan şekilde duran hafif ticari aracın sürücüsünün ise yağmurda ıslanmamak için aracından çıkmadığı görüldü. 

Kazanın ardından yolda trafik akışı kısmen durdu. Kazayı ihbar alan polis ekipleri, kazalara müdahale etti. 

Bir süre sonra aynı istikamette seyir halinde olan bir kamyonet daha, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüje çıktı. Polis ekiplerinin çalışmasının ardından kazaya karışan araçlar, yoldan kaldırıldı. 

Kazazedelerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. 

Sağanak yağışla birlikte Bodrum’un cadde ve sokaklarında su birikintileri oluştu. Özellikle Yalıkavak Gökçebel’de yolda oluşan su birikintisi nedeniyle araçlar güçlükle ilerleyebildi.