Arkadaşını Öldürüp Sahilde Uyumuş!..

Bodrum’da kavga ettiği arkadaşını bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla gözaltına alınan 58 yaşındaki M.Z., Jandarmadaki sorgu ve işlemlerinin ardından adli makamların karşısına çıkarıldı. Cinayet zanlısının, geçtiğimiz Nisan ayında TBMM'den geçerek yürürlüğe giren af yasası kapsamında cezaevinden çıktığı öğrenildi. Zanlı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "kasten öldürme" suçundan tutuklandı.

Arkadaşını Öldürüp Sahilde Uyumuş!..

Pazartesi günü gece saatlerinde Turgutreis Turgutreis Günbatımı Plajı'nın sonunda bulunan metruk bir otelde yaşanan olayda, iddiaya göre son afla cezaevinden çıktığı öğrenilen M.Z., alkol alıp daha sonra uyudu. Bir süre M.Z.’nin yanına, daha önceleri pek çok kez kendisine baskı kurup alkolünü aldığı öğrenilen 47 yaşındaki Hakan Aslan geldi. 

Aslan, uyandırdığı M.Z.’nin telefonunu aldığını iddia ederek geri vermesini söyledi. M.Z. telefonun kendisinde olmadığını söyleyince aralarında tartışma başladı. Sözlü tartışma bir süre sonra kavgaya döndü. 

Kavgada her iki taraf da bıçak çekti. M.Z., arkadaşı Hakan Aslan’ı çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdü. Öldürdükten sonra kana bulanan elbiselerini ve ayakkabılarını çıkarıp denize girip vücudundaki kanı yıkayan katil zanlısı, olay yerinde bulunan battaniye ve eşyalarını alıp sahilde yaklaşık 150 metre ileriye gidip yattı. 

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekibi, Hakan Aslan’ın olay yerinde öldüğünü belirledi. Jandarma ekipleri, sahilde uyuyan katil zanlısını gözaltına aldı. 

Turgutreis Jandarma Karakol Komutanlığı’nda ifade işlemleri tamamlanan katil zanlısı M.Z.'nin sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "kasten öldürme" suçundan tutuklandı. Zanlının, ifadesinde, Aslan'ın telefonunu aldığı için kendine kızdığını ve bunun üzerine aralarında çıkan tartışmadan dolayı cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenildi.