Asi Tayfa’dan Taraftara Çağrı Var

Bodrumspor’un taraftar grubu Asi Tayfa, tüm taraftarlara “Aklıselim tribün, güçlü Bodrumspor” çağrısı yaparak “Bodrumsporumuzu taraftar desteğinden mahrum etmemek adına hareketlerimize daha çok dikkat edip, rakibimiz kim olursa olsun toplu şekilde çirkin ve kötü tezahürattan kaçınmalıyız.” ifadelerine yer verdi.

Asi Tayfa’dan Taraftara Çağrı Var

Tarihinde ilk kez 1. Lig’de mücadele edecek Bodrumspor’da hazırlıklar sürüyor. Bodrumspor'un tribün gücü Asi Tayfa Grubu da taraftarlara önemli bir çağrıda bulundu. Kötü ve çirkin tezahüratların engellenmesi adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere bu sene tarihimizde bir ilki gerçekleştirerek birinci lige çıkmamızın ardından Passolig sistemine geçilmiş ve stadyumun içerisindeki güvenlik tedbirleri ile birlikte kamera sistemlerinin sayısı da artmıştır. 

Yeni sisteme göre bir kişinin yaptığı olumsuz hareketin cezası ilk başta kulübümüze para ve saha kapatma cezası olarak yansımakta sonrasında ise bir kişi yüzünden tüm blok müsabakalardan belirli bir süre men edilmektedir.

Mevzuata aykırı fiillerde bulunan taraftarların hareketleri de yeni sistem kameralarla kolayca tespit edilip maalesef sonucu 6222 cezasına kadar gitmektedir.

Bizlerin tribünde bulunmasının tek amacı, Bodrumspor’umuzu son nefese kadar desteklemek ve sahadaki 11 cesur adama avaz avaz ortalar açmaktır. Önümüzdeki sezon tribünde olduğumuz süre çerçevesinde önce kulübümüze zarar vermemek sonra da Bodrumsporumuzu taraftar desteğinden mahrum etmemek adına hareketlerimize daha çok dikkat edip, rakibimiz kim olursa olsun toplu şekilde çirkin ve kötü tezahürattan kaçınmalıyız.

Aklıselim tribün – güçlü #BODRUMSPOR sloganıyla çıktığımız bu yolda tüm taraftarlarımızı şimdiden her durumda sağduyulu olmaya davet ediyor, takımımıza zarar verecek her durumdan uzak olmayı diliyoruz.”

Öte yandan Bodrumspor’dan Passolig Kart ile ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Müsabaka günlerinde stadyum gişelerinden Passolig Kart teslimatı ve satışı yapılmamaktadır. Bu nedenle, taraftarlarımız 13 Ağustos cumartesi günü dahil Gümbet tesislerimizden passolig ve kombine kart işlemlerini yaptırabilirler. Ayrıca; Müsabaka Günleri Passo Mobil uygulama üzerinden Passolig kart başvurunuzu tamamlayabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz. Stadyuma girişlerde Passo Mobil Uygulamayı kullanabilir veya gişelerden tek geçişlik kart alarak geçişinizi sağlayabilirsiniz.”