AŞIKLAR BU MANZARAYI KAÇIRMIYOR

Bodrum'un manzarasıyla ünlü tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu tepe, özellikle...

AŞIKLAR BU MANZARAYI KAÇIRMIYOR
Bodrum'un manzarasıyla ünlü tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu tepe, özellikle günbatımlarında aşıkların uğrak yeri oluyor.

İlçe merkezini ve Gümbet Koyuna hakim Değirmen Burnu Mevkiindeki tepeye gelen birçok kişi özellikle günbatımı saatlerini tercih ediyor. Hergün farklı güzellikte manzaralar yaratarak batan güneşi tarihi yel değirmenlerinin çevresinden izleyen vatandaşlar ve sevgililer bol bol da fotoğraf çekiyor. Tarihi Yel Değirmenlerinin bulunduğu bölge neredeyse 24 saat boyunca eşsiz manzarayı izlemeye gelenler tarafından ziyaret ediliyor.

Bodrum’da iki gündür yazdan kalma bir hava yaşanırken, ilçenin birçok koyu da teknelerle doldu. Bodrum ile Kos arasında bile denizin sakin olduğu ilçede, bunu fırsat bilen balık tutkunları da denize açıldı. Denizde dalga olmamasından dolayı da özellikle akşam saatlerinde tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu tepeye çıkanlar, şehir ışıklarının denizde oluşturduğu renk cümbüşünü de izleme fırsatı buldu.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar bu şekilde gideceği tahmin ediliyor.