Asılsız Dedikodulara İsyan Ettiler!

Koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmesinin ardından sosyal ağlar ve Whatsapp gruplarında paylaşılan asılsız bilgiler, hem vatandaşlarda tedirginlik ve korku yaratıyor, hem de bazı esnafları çok zor durumda bırakıyor.

Asılsız Dedikodulara İsyan Ettiler!

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından hem Türkiye genelinde hem de Bodrum özelinde sosyal medyada ve özel iletişim gruplarında çok sayıda asılsız bilgi paylaşılıyor. Bu paylaşımlardan biri de Bodrum’un en eski işletmelerinden biri olan Bodrum pazaryerinde bulunan Çakır Ali Restoran’ın adı kullanılarak yapıldı. Whatsapp gruplarında hızla yayılan ‘Çakır Ali’de virüs tespit edilmiş, tüm çalışanlar karantinaya alınmış’ mesajları üzerinde duruma isyan eden Çakır Ali’nin üçüncü nesil işletmecisi Çakır Ali Özışık, sosyal ağlardan yaptığı açıklamada restoranlarında hiçbir çalışanlarının veya ailesinden birinde koronavirüs tespit edilmediğini belirterek duruma isyan etti. Özışık sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, ‘Değerli dostlarım dün akşamdan beri virüsle alakalı ben, ailem (Annem, babam) ve işletmemize ait çıkan haber ve paylaşımlar asılsızdır. Bizimle hiçbir alakası yoktur’ İfadelerini kullandı.

Ali Özışık ayrıca, işletmelerinde tüm temizlik çalışmalarını titizlikle gerçekleştirdiklerini, gerekli dezenfekte işlemlerini de yaptırdıklarını belirtti.

Öte yandan Merkez Taksi Durağında da koronavirüs görüldüğü ve şoförlerden vakalar olduğu yönünde yapılan asılsız paylaşımlar üzere durağın sosyal medya hesabından şu paylaşım yapıldı;

"25.03.2020 tarihi itibariyle aldığımız duyumlara dayanarak Personelimiz içinde ve Durağımız Etrafında herhangi ne bir rahatsızlık ne de karantina söz konusu değildir. Polis tarafından çekilen bantlar ise durağımız etrafında bulunan banklarda insanların oturup vakit geçirmemesi içindir. Asılsız söylentilere lütfen inanmayın. Araçlarımızda güvenle seyahat edebilirsiniz.Kamuoyuna önemle duyurulur. Sağlıklı günler."