Asılsız Korona Paylaşımına Gözaltı!

Bodrum’da sosyal medyada korona virüs ile ilgili asılsız bir paylaşım yapan şahıs, gözaltına alındı.

Asılsız Korona Paylaşımına Gözaltı!

Türkiye ve Dünyada korona virüsle ilgili mücadeleler sürerken, sosyal medyada da halkı korku ve paniğe sevk edecek çok sayıda asılsız paylaşım yapılıyor. Vatandaşların günlük yaşamının parçası haline gelen salgınla ilgili neredeyse herşeyi, sosyal medya aracılığı ile birbirine ilettiği bugünlerde dijital dünyada çok sayıda asılsız, kasıtlı paylaşım dolaşıyor.

Akşam saatlerinde seyir halindeki Turgutreis dolmuşundaki tüm yolcuların karantinaya alındığı ile ilgili asılsız bir paylaşım kısa sürede yayıldı. Whatusapp gruplarında kısa sürede çok sayıda kişiye ulaşan paylaşımda “Turgutreis dolmuşunda yüksek ateş ve kan öksüren kişi ve diğer yolcuların hepsi az önce arabayla beraber alındı. Büyük ihtimal medyaya yansıtmayacaklar” denildi. 

Bodrum'da hijyen çalışmaları yapan iki görevlinin kaldırımda yürürken çekilmiş bir fotoğrafının kullanıldığı paylaşım, halk arasında korku ve paniğe neden oldu. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı paylaşımla ilgili hemen harekete geçti. 

Kimliği kısa sürede tespit edilen şahsın Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alındığı ve adliyeye sevk edileceği bildirildi.