AŞK DELİSİ İLE SAHNE ALACAKLAR

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Sahne Sanatları Çalışma Grubu, trafik kazasında...

AŞK DELİSİ İLE SAHNE ALACAKLAR
Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Sahne Sanatları Çalışma Grubu, trafik kazasında kaybettikleri grubun kurucusu ve tiyatro sanatçısı Alev Gürcan adına tiyatro kurarak, ilk oyunlarını 31 Mart Cuma akşamı Saat 20.00 de Oasis Nurol Kültür Merkezi'nde sahneleyecekler.

Kültür Sanat Meclisi kurucu üyelerinden ve Haşmet Zeybek'in "Düğün ya da Davul" adlı eserinin başrol oyuncularından Alev Tekoğul, 20 Ağustos 2016 da Milas–Bodrum Karayolu’nda geçirdiği elim bir trafik kazasında hayatını kaybederek, dostları tarafından gözyaşları içinde, sahne aldığı Herodot Kültür Merkezi'nden törenle son yolculuğuna uğurlanmıştı. Törende konuşan yönetmen ve şu anda kültür sanat meclisinin eş temsilcisi olan Hüseyin Akşen ve kültür sanat meclisi koordinatörü Rezzan Şebin, arkadaşları adına kent konseyi tiyatrosu kurarak, onu hep yaşatacaklarına dair söz vermişlerdi.

BODRUM KENT KONSEYİ ALEV GÜRCAN TİYATROSU

Bodrum Belediyesi’nin desteği, Artçı Sanat’ın organizasyonu ile Bodrum Kent Konseyi Alev Gürcan Tiyatrosu’nun sahneleyeceği ilk eser, ünlü Amerikalı yazar Sam Shepard'ın “Aşk Delisi”, bugüne kadar dünyanın pek çok ülkesinde sahnelendi. 31 Mart 2017 Cuma günü saat 20:00 de Oasis Nurol Kültür Merkezi'nde sahnelenecek eser, yönetmen ve oyuncu Hüseyin Akşen’in özverili çalışmasıyla altı aylık hummalı bir çalışmanın sonucunda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Profesyonel oyuncularla çalışarak Bodrum'un yerleşik tiyatrosu olma hedefiyle yola çıkan Bodrum Kent Konseyi Alev Gürcan Tiyatrosu, 2016 yılında hayatını kaybeden Alev Gürcan'ın adını bundan sonraki profesyonel projelerinde yaşatmayı amaçlıyor.

AŞK DELİSİ

Çağdaş Amerikan tiyatrosunun önemli yazarlarından biri olan ve 40’tan fazla filmde rol alan Sam SHEPARD’ın Vahşi Batı, Aç Sınıfın Laneti ve Aşk Delisi gibi bugüne kadar izleyicilerle buluşan her oyunu belleklerde yerini almıştır.

Haluk Bilginer'in 2016 sezonundan bu yana Oyun Atölyesi'nde sergilediği Aşk Delisi, lise yıllarında başlayan ve giderek çetrefilleşen bir aşk hikayesini gerçekçi ve gerçeküstü öğeler kullanarak anlatıyor.

HÜSEYİN AKŞEN

Hüseyin Akşen, lise ve üniversite yıllarında amatör olarak tiyatro ile ilgilendi. 1974 yılında Adana Belediyesi Şehir Tiyatrosu'na giren sanatçı, uzun yıllar boyunca oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak görev yaptı. Adana Gösteri Sanatları Merkezi'nin kuruluşunda yer alarak çeşitli oyunlarda rol aldı, yönetmenlik yaptı. 2002-2006 yılları arasında Akşen Sahnesi Masal Evi adlı salonu kurup yönetti. 2006-2012 yılları arasında çalışmalarını İstanbul'da tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu olarak sürdürdü. Akşen, Bodrum'da yaşamakta ve sanat alanında çalışmalarına devam etmektedir.