SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 16:31:10' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 16:31:10' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=500checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=16 and campaign_id=500update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661105

“AŞK, KADIN VE İKTİDAR”

İzmirli şair Namık Kuyumcu, 5. baskısı yapılan deneme kitabı “Aşkın Rengi Siyahtır”...

“AŞK, KADIN VE İKTİDAR”
İzmirli şair Namık Kuyumcu, 5. baskısı yapılan deneme kitabı “Aşkın Rengi Siyahtır” üzerinden “Aşk, Kadın ve İktidar” başlıklı söyleşisi gerçekleştirildi.

Rengarenk Kafe’de gerçekleşen imza ve söyleşi gününe ÇYDD Bodrum Şubesi başkanı Meral Saraçbaşı, Şair Cezmi Ersöz, Yazar Latife Tekin ve sanatseverler katıldı.
Rengarenk Kafe’nin sahibi Rengin Özüişçi yapılan bu imza günü ve söyleşi etkinliğinden elde edilecek gelirin ÇYDD’ne bağışlanacağını ve burs gören çocuklara katkı sağlamak amaçlı olduğunu söyledi.

ÇYDD Bodrum Şubesi başkanı Meral Saraçbaşı ise düzenlenen etkinliğin bilgisinin kendilerine iletildiğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Kendileri böyle bir etkinlik talep ettiler. Böyle bir etkinlik yapıp Namık Kuyumcu’nun kitap imza gününden elde edilecek geliri bize bağışlamak istediklerini söylediler. Biz de mutlu olduk. Sanırım arkadaşlarımız okumak da ve almak da istekli olur. Bu gelir de çocuklarımıza burs olarak döner. Teşekkür ediyorum Cumhuriyet Bayramını da kutluyorum” dedi.

“Ben bir şairim, ama düz yazıyla bütün şairlerin ilişkisi vardır” diyerek söyleşisine başlayan Şair-Yazar Namık Kuyumcu, şunları söyledi:

“Aşkın Rengi Siyahtır” kitabı biraz da daha önce düşünmediğim bir süreçten süzülen yazılarla ortaya çıktı. Bunun da bir film öyküsünü yazdım ve senaryosunu yazıyorum şimdi bir sinema filmi yapacağız. Ama hakikatten iyi bir film olsun diye 1 – 1,5 yıldır demlendiriyoruz projeyi dramatik olarak da pek Türk Sinemasında işlenmemiş bir konu. Bu kitap bir deneme kitabı, içinde; aşk, paylaşma, vefa, yüzleşmek gibi çok ayrı temalarda denemeler var. Şiirsel bir dille yazılmaya çalışılmış tabi bu kitabın üzerinden çıkan bir hikaye vardı. O hikayenin öyküsünü ve senaryosunu yazdım. İzlenebilsin diye düşündüğümüz bir film öngörüyoruz süreç iyi gidiyor, olgunlaşınca hepinizle koşulsuz paylaşacağım.” dedi.

“Aşk, paylaşmak, kadın ve iktidar” konulu söyleşisinin ardından yöneltilen soruları yanıtlayan Kuyumcu, daha sonra kitaplarını imzaladı.