Aşk'a Çarpıp Kaçtılar!..

Bodrum’da bir otomobilin köpeğe çarptıktan sonra olay yerinden uzaklaşması, güvenlik kameralarına yansıdı. Köpeğin sahibi hayvana çarptıktan sonra yol ortasında bırakıp giden sürücüye tepki gösterdi.

Aşk'a Çarpıp Kaçtılar!..

Olay Yalıkavak Mahallesi girişinde yaşandı. Bölgede faaliyet gösteren TM Motors adlı galerinin işletmecisi Can Köksal’ın “Aşk” isimli 7 yaşındaki Alman kurdu cinsi köpeğine bölgeden geçen bir otomobil çarptı. Köpek, çarpmanın şiddetiyle sendeledi. Köpeğe çarptıktan sonra birkaç saniye duraksayan otomobil, daha sonra yoluna devam ederek bölgeden ayrıldı. Olayı gören vatandaşlar, hemen köpeği veterinere götürdü. Arka bacağından yaralanan ve iç kanama geçiren köpek, tedavi altına alındı. 

Olayla ilgili Kent Haber’e açıklamada yapan Can Köksal, “Köpeğim, göz tedavisi görüyordu. Dün Aydın’a gittim, fakat gitmeden önce gözüne damla damlatmıştım. Akşam tasmasından çıkmış. Damla tedavisi için gece ofise geldiğimde köpeğimin yerine olmadığını fark ettim. Yakındaki akaryakıt istasyonuna sorduğumda 1 saat önce bölgede sersem sersem dolandığını söylediler. Değirmenler mevkisinden Gökçebel’e kadar her yerde aradım fakat bulamadım. Bir süre sonra arkadaşım Deniz arayarak köpeğe araç çarptığını ve Petopya isimli veterinerde olduğunu söyledi. Köpek iç kanama geçirmiş ve sol arka ayağından sakatlanmış. Güvenlik kameralarına baktığımda ise bir otomobilin çarptıktan sonra kaçtığını gördüm. Muhtemelen o araçtan önce bir araç daha çarptı. O esnada oradan geçen Cemal isimli bir bey görmüş ve veterinere götürmüş. Sağ olsun, kendisine de teşekkür ediyorum. Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Hanım da konuyla ilgilenmiş. Köpeğimin durumu şimdi iyi. Benim kızdığım şey, çarptıktan sonra bırakıp gitmesi. Çek kenara aracı, köpekte bir şey var mı bak. Yolun kenarına getir köpeği, araçlar ezmesin” dedi.