ASKER ADAYLARINA BAYRAK CEZASI...

Milas'ta bir hafta sonra askere gitmeye hazırlanan asker adaylarına kullandıkları...

ASKER ADAYLARINA BAYRAK CEZASI...
Milas'ta bir hafta sonra askere gitmeye hazırlanan asker adaylarına kullandıkları otomobillere Türk Bayrağı astıkları gerekçesiyle kabahatler kanununa göre 140 TL para cezası kesildi. 

Akşam saatlerinde yapılan uygulamada araçlarında Türk bayrağı asılı bulunan 10 asker adayına Bayrak Kanunu'na muhalefetten kabahatler kanununa göre para cezası uygulandı. Uygulama karşısında bir hayli şaşıran asker adayları duruma isyan ederken; ''Vatanımızın bayrağını astık diye verilen cezayı ilk kez görüyoruz. aracımıza astığımız bayrakları indirttiler. bir hafta sonra ise bize askere git vatanını ve bayrağını koru diyecekler. Bu nasıl bir uygulama anlayamadık'' diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

Aracına bayrak astığı için ceza kesilen ve bir hafta sonra askere gidecek olan Ramazan Çay yaptığı açıklamada şunları söyledi.
''Aracımıza bayrak aktık diye trafik polisleri bizi durdurdu. Biz vatanı korumaya gideceğiz ancak yapılana bir bakmak lazım. uygulamayı çok doğru bulmuyorum.''

Öte yandan konuyla ilgili emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre; askere gidecek asker adaylarının bayrak asmalarının Milas'ta bir gelenek olduğu ancak son dönemlerde bu geleneğin kötü amaçlarla kullanılmaya başlandığını tespit ettikleri için bu tarz bir uygulamayı hayata geçirdikleri öğrenildi. Emniyet yetkilileri uygulamanın devam edeceğini bildirdi.