Atölye Çalışmalarında Gündem Covid-19

Gümüşlük Akademisi'nin düzenlediği Kozmos'tan Kaos'a Atölyesi'nin bu yıl 14. cüsü bu yıl pandemi koşulları nedeniyle internet ortamında yapılacak. Atölye çalışmaları kapsamında Prof. Dr. Gediz Akdeniz de, 4 farklı konuda online sunum gerçekleştirecek.

Atölye Çalışmalarında Gündem Covid-19

Fizikçi ve felsefeci Prof. Dr. Kamil Gediz Akdeniz, Gümüşlük Akademisi "XIV. Kozmos'tan Kaos'a Atölyesi" çerçevesinde Zoom programı üzerinden 4 sunum gerçekleştirecek. Sunumlardan ilki olan “Kuantum Bilinç ve Kaotik Farkındalık” konulu sunum, 4 Aralık Cuma günü 19:30-21:30 saatleri arasında yapılacak. 

"Örneklerle Roman ve Şiirlerde Kaos ve Ötesi" ve "Örneklerle Sinemada Kaos ve Ötesi" başlıklı 2 sunum ise 11 Aralık günü 19:30- 21:30 saatleri arasında yapılacak. Akdeniz, 25 Aralık günü de yine 19:30- 21:30 saatleri arasında "Covid-19’a Yeni Fizikten Bakmak" başlıklı bir sunum yapacak. 

25 Aralık Pazartesi günü ayrıca İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü’nden Çiğdem Yalçın "Covid 19 ve Karmaşıklık", Koç Üniversitesi Fizik Bölümü’nden Nazmi Yılmaz da "Covid 19 İkinci Dalga Simülasyonu" adlı bir sunum yapacak. 

Konulara ilgi duyan vatandaşlar http://www.gumuslukakademisi.org adresinden daha detaylı bilgi alabilirler.