Ayben Ersoy, 'İyileştim' Diyor...

Bodrum’da yaşayan müzisyen Ayben Ersoy, “İyileştim” adlı şarkısını müzikseverle buluşturdu.

Ayben Ersoy, 'İyileştim' Diyor...

2017 yılında Kazakistan’da yayınlanan "Silk Way Star" ses yarışmasında jüri koltuğunda Türkiye‘yi başarıyla temsil eden Ayben Ersoy, yeni şarkısı “İyileştim”i müzikseverlerin beğenisine sundu. Söz ve müziği Deniz Erten’e ait şarkının klipleri Kapadokya’da çekildi. Youtube’da 500 bin görüntülenmeyi geçen klibin yönetmenliğini ise Erman Çaltı yaptı. 

Kent Haber’e yaptığı açıklamada müziğe her müzisyen gibi çocuk yaşta başladığını kaydeden Ayben Ersoy, “Müzisyen bir babanın kızıyım. Evimizde her daim müzik vardı. Müzikle uğraşmak zaten kaçınılmazdı. Konservatuar bitirdim. Ondan sonra da Marmara Üniversitesi Şan Bölümü’nde yüksek lisansımı yaptım. Şimdi de single ve canlı performanslarımla müzik çalışmalarıma devam ediyorum” dedi.

Son şarkısı ‘İyileştim’ hakkında da bilgiler veren Ersoy, “Şarkımın adı ‘İyileştim’. Şarkının söz ve müziği Deniz Erten’e ait. Müziğe aynı zamanda Onur Çamur da eşlik ediyor. Aranjesinin sevgili Gürsel Çelik yaptı. Klip yönetmeni Erman Çaltı. Şarkımızın klibini Kapadokya’da çektik. İçimize sinen çok güzel bir iş olduğunu düşünüyorum. Umarım dinleyiciler de beğenir” ifadelerini kullandı.

Yeni şarkı çalışmalarının sürdüğünü aktaran Ersoy, geçmiş dönemlerindeki şarkılarından da bahsederek sözlerini şu sözlerle noktaladı:

“2018 yılında ilk şarkımı çıkardım. ‘Kapak olur’ isimli bir çalışmaydı. Onun söz ve müziği sevgili Gülşah Topsakal’a, aranjesi sevgili Selim Topsakal’a aitti. Yine klibimin yönetmenliğini Erman Çaltı yaptı. Onun klibini Kazakistan’da çektik. -40 civarı bir soğuk havada çekimleri yaptık. Ben o dönemde Kazakistan’da yaşıyordum. 4 sene kadar bir Kazakistan geçmişim oldu. İkinci şarkımı da Kazakça bir şarkıya yaptım. Onu da Kazakistan’da yayınladık. Onun da dönüşleri çok güzel oldu. Bundan sonra da çalışmalarımız aynı şekilde devam edecek. Aynı zamanda Ayben Ersoy isimli Youtube kanalımda da cover şarkılar yapıyorum. Onları kliplendirip müzikseverlerle paylaşıyorum. Şu anda yeni şarkılarımın çalışması içerisindeyiz.”