Ayhan Sicimoğlu Konseri ile Sona Eriyor

6. Bodrum Caz Festivali, Dibeklihan’da gerçekleşecek 3 etkinliğin ardından, 30 Haziran’da Bodrum Kalesi’nde muhteşem bir konserle sona eriyor.

Ayhan Sicimoğlu Konseri ile Sona Eriyor

Festival, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü, İtalya Büyükelçiliği, Europe Jazz Network ve kurumsal destekleriyle gerçekleşiyor. Konserlere destek sağlayanlar arasında Renault MAIS ve TAV Passport, BODER, BODFAD, Very Chic Hotel, Sirene Luxury Resort, Bodrium Spa Hotel, Prep_Bodrum, Körfez Restoran, CroCups, Bodrum Marina, The Nature Love, Özlen Ayata Tasarım Atölyesi gibi kuruluşlar da yer alıyor. Festivale basın desteği verenler arasında T24, Jazz Dergisi, Cazkolik, Radyo ODTÜ, Bodrum Kent TV, Bodrum’da Yaşam ve Mag Dergisi yer alıyor.

Konser ücretleri 150 TL’den başlıyor. Festival programı https://www.cazdernegi.org/festivals/bodrumcazfestivali adresinden takip edilebilir.

6. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Son 4 Etkinlik Programı:

28 Haziran 2022, Salı 20:00 - Prof. Dr. Nesrin Algan ile Mavi Caz ve İklim Üzerine Söyleşi | Moderatör: Özlem Oktar Varoğlu
İklim üzerine çalışmaları ile ünlü akademisyen ve Caz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi de olan Nesrin Algan ile festivalin teması olan mavi caz ve iklim üzerine gerçekleşecek sohbet, Dibeklihan’da ve aynı anda Caz Derneği YouTube Kanalı’nda izlenebilecek.
28 Haziran 2022, Salı 21:30 - TANİNİ Trio¬| Bilgin Canaz, Tahir Aydoğdu, Burçin Büke
Kendi alanlarında virtüöz 3 uluslararası sanatçıdan oluşan, Uluslararası Stratejik Vizyon Sahibi   Sanatçı ödüllü Tanini Trio, müzikleriyle kültürler arası köprüler kuruyor. 2006 yılında kuruluşundan bu yana Tanini sayısız festival ve etkinliklerde konser ve dinletiler, güzel sanatlar liselerinde atölye çalışmaları gerçekleştirdi.

29 Haziran 2022, Çarşamba 21:30 Nefeli Fasouli  Quartet feat. Dimitri Vassilakis ‘’Introspective’’| Rhodes Jazz Fest – Yunanistan
6. Uluslararası Bodrum Caz Festivali ile Rhodes Jazz Festival Kardeş Festival projesi kapsamında Nefeli Fasouli ve ekibi, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde izleyicisiyle buluşacak. 

30 Haziran 2022, Perşembe 21:00 - Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars 
Festivalin son günü, 6 yıldır büyük bir kalabalığın eşliğinde gerçekleşen bir proje ile sona eriyor. Festivalin “Büyükelçisi” Ayhan Sicimoğlu, yine Latin dünyasından önemli sanatçıları konuk ediyor. 

Turco-latino akımının öncüsü olan Ayhan Sicimoğlu’nun Latin All Stars projesi, üniversite yıllarından beri latin müziği hakkında yaptığı araştırmalar ve birikimleriyle günümüzdeki eğlenceli sahne performansını oluşturdu. Pop, funk ve latin ezgilerini özgün şekilde yorumlayan perküsyon sanatçısı Ayhan Sicimoğlu müzisyenliğinin yanı sıra yıllardır sunduğu gezi ve kültür programlarıyla da hayatın farklı renklerini öne çıkarıyor.