AYTEN K. CİNAYETİNDE ŞOK GELİŞME...

Bodrum'da yaklaşık 5 ay önce AKUT ekipleri tarafından ağaçlar arasında yorgana sarılmış...

AYTEN K. CİNAYETİNDE ŞOK GELİŞME...
Bodrum'da yaklaşık 5 ay önce AKUT ekipleri tarafından ağaçlar arasında yorgana sarılmış olarak cesedi bulunan lise öğrencisi Ayten K'nın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında bugün şok gelişmeler yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, daha önceki soruşturmalar kapsamında şüpheli olarak ifadesine başvurulan ve Ayten K.’nın eski erkek arkadaşı olan 17 yaşındaki M.E.İ Gaziantep'te güvenlik güçlerince gözaltına alınarak Bodrum’a gönderildi.

Sabah saatlerinde önce Cumhuriyet Savcısının ifadesini aldığı M.E.İ. daha sonra hakim karşısına çıkarıldı. M.E.İ. görülen duruşmanın ardından akşam saatlerinde Ayten K. Cinayetinin katil zanlısı olarak tutuklandı. M.E.İ. geniş güvenlik önlemleri altında Muğla cezaevine nakledildi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, olayın çözülmesi amacıyla 4 ayrı ekip oluşturulduğunu belirterek, ''Ekipler 5 ay boyunca olayı çözmek için çalıştı. Olayın çözülmesi amacıyla adeta 'iğne ile kuyu kazıldı' ve küçük yaştaki şüpheli Gaziantep'te gözaltına alındı. Şüphelinin yaşı küçük olduğu için ifadesi Bodrum'da savcı gözetiminde alınacak. Şüpheli, ölen lise öğrencisi ile aynı okulda bir süre eğitim görmüş'' denildi.