Bahreyn-Bodrum Uçuşları Başlıyor

Bahreyn merkezli Gulf Air Havayolu şirketi, 15 Haziran'dan itibaren Bahreyn-Bodrum arası uçuşlarına başlıyor.

Bahreyn-Bodrum Uçuşları Başlıyor

Uçuşlar, perşembe ve cumartesi olmak üzere haftanın iki günü eylül ortasına kadar toplam 28 uçuş gerçekleştirecek. Uçuşlar karşılıklı olarak yapılacak. Uçuşlarda, Airbus A321neo tipi uçaklar kullanılacak.

TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yüksel Aslan, yaptığı açıklamada, ilçeyi Orta Doğu'dan misafirlerin oldukça tercih ettiğini söyledi. Orta Doğu'dan Bodrum'a bir talebin olduğunu anımsatan Aslan, "Katar, Dubai ve Bahreyn'den bu talep giderek artıyor, biz bunu görüyoruz. Uçuş seferleri de giderek artıyor, bu daha da artacaktır. Orta Doğu ülkelerinde yaşayan insanlar Bodrum'u çok seviyor, gelen çok memnun kalıyor. İkliminden de çok memnun." açıklamasını yaptı.

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz de Bahreynli hava yolu şirketinin Bodrum'a ilk kez uçuş planı gerçekleştirdiğini ifade etti.

Yaşanan gelişmenin sevindirici bir haber olduğunu ifade eden Dengiz, "Bu haber biz turizmcileri de heyecanlandırdı. Eylül ayı ortasına kadar yaklaşık 5 bine yakın yolcunun Bodrum'a gelmesini bekliyoruz. Daha önce de söylediğim gibi, Bodrum'un kapıları dünyanın her yerinden gelecek misafirlere açık." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Nisan ayında ilk uçuşunu gerçekleştirerek İstanbul, Ankara ve İzmir seferlerinin startını veren Fly Kıbrıs Hava Yolları, 14 Haziran tarihinden itibaren Bodrum ve Ordu’ya da uçmaya başlayacak. Yaz sezonunda hem Kıbrıs, hem de Türkiye için çok önemli olan bu iki destinasyonda her hafta iki gün karşılıklı tarifeli seferler düzenlenecek. 14 Haziran’da başlayacak olan Bodrum seferleri 27 Eylül, Ordu seferleri ise 29 Kasım’a kadar sürecek.