Bakan Ersoy'dan Kale Açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum Kalesi’nin tamamının Haziran sonu hizmete gireceğini açıkladı.

Bakan Ersoy'dan Kale Açıklaması

Bodrum’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ilçede göre yapan basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 2,5 yıldır restorasyon çalışmalarının devam ettiği Bodrum Kalesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Ersoy, şöyle dedi:

“Bodrum Kalesi’nin ilk etabını geçen yıl 18 Mayıs’ta açtık. Bu sene de Mayıs ayı içerisinde açmayı hedefliyorduk ama koronavirüs kısıtlamaları sebebiyle orada bazı faaliyetlerimiz yavaşladı. Ama en geç Haziran sonu itibariyle kalenin tamamı hizmete girmiş olacak. Oradaki tadilatlara ve çalışmalara hızlı bir şekilde devam ediyoruz. 2017 yılında başlamıştık. İnşallah Haziran sonu itibariyle tamamen açılacak.”

Bodrum’daki yaz programları hakkında sorulan soruya da yanıt veren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, açıklamasına şöyle devam etti:

“Aşama aşama Bilim Kurulu ile birlikte değerlendiriyoruz. O aktivitelerin, özellikle açık hava aktiviteleri, sosyal mesafe kurallarına uymak kaydıyla Temmuz ayı gibi başlar diye düşünüyorum. Ama biz her aşamasında, her hafta düzenli olarak Sağlık Bakanlığımızla ve Bilim Kurulu ile taleplerimizi iletiyoruz. Onlar da kendi görüşlerini bize iletiyorlar. Ortak bir mutabakatla normalleşme sürecine devam ediyoruz” dedi.