Bakan Yardımcısı Yerinde İnceledi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, özellikle sık sık patlayan su isale hatları olmak üzere, Bodrum ve Milas'ın kronik bazı sorunlarının çözümü noktasında üst düzey bürokratlarla birlikte yerinde incelemelerde bulunmak üzere bölgeye geldi.

Bakan Yardımcısı Yerinde İnceledi

DSİ tarafından döşenen, ancak hizmete alındığı 2011 yılından beri kullanılan boru cinsinden dolayı basınca dayanamadığı için binlerce kez patlayan ana su isale hatlarının yenilenmesi konusunun öncelikli gündem maddesi olduğu incelemeler hakkında bir açıklama yapan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum'da yaşanan birçok sorunun çözümü için girişimlerde bulunduklarını vurgulayarak açıklamasında şu bilgileri paylaştı;

"Bodrum’da başta DSİ hatları olmak üzere ilçemizin süregelen sorunlarıyla ilgili devletimizin en sorumlu yetkilileriyle bir gün boyunca yapmış olduğumuz tespit ve çalışmaları siz değerli Bodrumlu hemşehrilerimizle paylaşmak istedik.

Tarım ve Orman Bakan yardımcımız Sayın Mustafa Aksu, Bodrum Kaymakamı Sayın Bekir Yılmaz, Devlet Su İşleri (DSİ) Muğla şube müdürü sayın Mehmet İskender, DSİ Aydın bölge müdürü sayın Göktuğ İlter, Milas Kaymakamı Sayın Eren Aslan, Muğla Orman Bölge Müdürü Sayın Yasin Yaprak, Muğla Tarım İl Müdürü Sayın Barış Saylak, Milli Parklar dördüncü Bölge Müdürü sayın Kerim Gençoğlu ile birlikte Bodrum’da yaşanan sorunları yerinde inceleyip çözüm çalışmalarını masaya yatırdık. Başta DSİ’nin hemen her gün patlayan su borularının değişimi olmak üzere, tarımda Bodrum’a verilen önemin arttırılması, Bodrum’da milli park alanlarının geliştirilmesi, orman yangınlarıyla ilgili önleyici tedbirlerin arttırılması konularında çalışmaların hemen başlaması konusunda fikir birliğine vardık. Yapılan temaslar sonucunda Bodrum’da aksayan sorunlara devletimizin bir an önce el atması isteğinde olduğunda görmek bizleri çok sevindirdi.

Siz değerli halkımızla birlikte yaşamış olduğumuz sorunları, devletimizle birlikte çözüme ulaştırmak için büyük bir adım attık. Bodrumumuz’un hakettiği hizmetleri alması için halkımızın desteğiyle devletimizle birlikte tüm gücümüzle çalışacağız ve her zaman siz değerli halkımızın yanında olacağız. Herşey güzel Bodrumumuz için. Saygılarımızla"