Balığın Rüyası Sergisi Açıldı

Bodrum’da Nurgül Ulu’nun kolaj ve resim çalışmalarından oluşan “Balığın Rüyası” isimli sergisi, düzenlenen kokteyl ile açıldı.

Balığın Rüyası Sergisi Açıldı

Nurgül Ulu, “Bir balığın rüyası mavi midir? Suya girmeyen balık kadını kaç gün nefes alabilir? Zaman daima gerçekten yana mıdır? Bir denizkızı her zaman balık olarak mı uyanır ya da bir balık rüyasında daima denizkızı mıdır?” soruları ile hayat verdiği 41 adet kolaj ve resim çalışmalarından oluşan sergisini, Milta Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde açtı. 

Sergi açılışında Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Nurgül Ulu, şunları dile getirdi:

“Sergi 41 eserden  oluşuyor. 41, numerolojide yaratımı, hayatı, iyimser bir kaosu, esneme ve yenilik getirmeyi anlatan bir rakam. Bu yüzden 41 eser var. Hepimiz, yorucu ve sıkıntılı bir süreçten geçtik. Bunun daha iyiye evrilmesi ve değişmesi için bir dileğimin yansıması diyebilirim. Balığın Rüyası ismine gelince de, balığı hep hafızasız olarak nitelendiririz, balığın hafızası denizdir bence. Onun denizi bilmesi yeterli. Denizi bilen ve hafızası bu olan varlığın bir rüya gördüğünü düşledim. Bir kadın olarak bunları bir kadın üzerinden yansıttım.”

Çalışmalarında kullandığı teknikten de bahseden Ulu, “Bu kolay çalışmalarımı daha çok tuval ve karton üzerine yaptım. Ayrıca tuval üzerine yağlı boya ve karışık tekniklerle yaptığım resimler de var. Daha çok kadın sembolleri tercih ettim. İnsan en iyi kendisini bildiği için anlatmak istediğini kendisi üzerinden daha iyi ifade edebiliyor. O yüzden benim figürlerim kadınlar.” diye konuştu.

Sergi, 17 Haziran tarihine kadar açık kalacak.