BALIKÇIYI DENİZDE ANDILAR...

Bodrum Myndos Amatör Sporcular Kulübü Derneği (BOMASK), ölümünün 45’inci yılı dolayısıyla...

BALIKÇIYI DENİZDE ANDILAR...
Bodrum Myndos Amatör Sporcular Kulübü Derneği (BOMASK), ölümünün 45’inci yılı dolayısıyla Halikarnas Balıkçısı’nın evinin açıklarına begonvil ve defne yaprakları bıraktı.

Bodrum'u Bodrum yapan en önemli değerlerden biri olan yazar, şair, ressam, çevreci Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı, ölümünün 45’inci yılında Bodrum'da çeşitli etkinliklerle anılıyor. 13 Ekim 1973'te, İzmir'de kemik kanseri hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren Kabaağaçlı, vasiyeti üzerine Bodrum'a defnedilmişti.

Uzun yıllar Bodrum'da yaşayan ve ilçeye yeni bir soluk kazandıran Halikarnas Balıkçısı’nı anmak üzere BOMASK Kürek Takımı, bu sabah toplu olarak Bodrum Marina’dan çıkarak Kumbahçe’deki evinin açıklarına geldi. Burada başlarındaki begonvil ve defne dallarından yapılmış taçları Balıkçı’nın anısına denize bırakan kürekçiler alargada duran diğer tekneler ile birlikte onu hatırladılar.

BOMASK Kürek Takımı gençleri ve kürekçileri, daha sonra karadaki anma törenlerine katılmak üzere Bodrum Marina’ya geri döndüler.