Balıkçıyı Denizde Andılar...

Bodrum'da kadın kürekçiler, ölümünün 49’ıncı yılı dolayısıyla Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı anısına denize çelenk bıraktılar.

Balıkçıyı Denizde Andılar...

Sabah saatlerinde denize açılan Ayşe Temiz ve kadınlardan oluşan kürek takımı, ölümünün 49’ıncı yılı dolayısıyla başlarında mimoza çelenkleri ile Kumbahçe sahilinde balıkçının ilk oturduğu ev olan Azmakbaşı Churçilin önünde Cevat Şakir anısına çelenkleri denize bıraktılar. 

Uzun yıllar Bodrum'da yaşayan ve ilçeye yeni bir soluk kazandıran Halikarnas Balıkçısı’nı anan kürekçiler, bu sabah toplu olarak Bodrum Marina’dan çıkarak Kumbahçe’deki evinin açıklarına geldi. Burada başlarındaki begonvil ve defne dallarından yapılmış taçları Balıkçı’nın anısına denize bırakan kürekçiler, karadaki anma törenlerine katılmak üzere Bodrum Marina’ya geri döndüler.

Bodrum'u Bodrum yapan en önemli değerlerden biri olan yazar, şair, ressam, çevreci Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı, vefatının 49’uncu yılında Bodrum'da çeşitli etkinliklerle anılıyor. 13 Ekim 1973'te, İzmir'de kemik kanseri hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren Kabaağaçlı, vasiyeti üzerine Bodrum'a defnedilmişti.


Muhabir; Fatma Kılıç