Barça Academy Yaz Kampı Başladı

Barça Academy İstanbul, Bodrum’da Yaz Kampı ile kapılarını açtı.

Barça Academy Yaz Kampı Başladı

Barça Academy, Bodrum Yalıkavak Spor Kulübü tesislerinde, 18 Temmuz 2022 tarihinde, sabah saat 08.00’da öğrencileriyle ilk antrenmanını gerçekleştirdi. 2014 yılından bu yana İstanbul’da eğitimlerine devam eden ve açıldığı günden bu yana 5-14 yaş arasında 6 binin üzerinde sporcuya eğitim veren, İspanyol Proje Direktörü ve alanında uzman Türk antrenörler ile eğitim programlarını sürdüren Barça Academy İstanbul, Yaz Kampı ile Bodrum’da kapılarını açtı.

Barça Academy İstanbul Futbol Okulu’nun 29 Temmuz tarihine kadar devam edecek kampında yaş grupları özelinde kategorize edilmiş eğitim programlarıyla, 2008 – 2015 doğumlu öğrencilere yönelik futbol eğitimi verilecek. 

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Yalıkavak Spor Kulübü tesislerinde gerçekleşen proje kapsamında çocuklara; Barcelona Futbol Metodolojisi yine FC Barcelona’nın bu yaş gruplarında gerçekleştirdiği eğitim sistemiyle aktarılıyor. Dünya futbolunun önde gelen futbol okulu Barca Academy ile Bodrumlu çocuklar, futbolu FC Barcelona değerleriyle öğrenme imkanı yakalayacaklar.

Barça Academy İspanyol Proje Direktörü Albert Medall Mundet, Kent Haber’e yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Herkese merhabalar. Ben Barça Academy İstanbul Direktörü Albert Medall. Burada olduğum için çok memnunum. Zaten senelerdir İstanbul’dayız. İlk defa bir yaz kampı yapmak için Bodrum’a geliyoruz. Burada olabilmemize yardımcı olan Yalıkavakspor ve Bodrum Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Bizim hedefimiz bütün Bodrum halkına kendi futbol metodolojimizi ve futbolu nasıl anladığımızı paylaşmaktır. Gerçekten çok keyifli iki hafta geçireceğiz ve bu yaz kampı bittiği zaman daha iyi oyuncular olduğumuz gibi daha iyi insanlar olacağız. Hepimizi çok yakında burada görmeyi diliyorum. Yaşasın Barça, Yaşasın Katalonya, Yaşasın Bodrum.”