Barınağa Verildiği Gece Kayboldu!

Bodrum’da doğumu yaklaşan bir köpek, daha güvenli şartlarda doğum yapsın diye barınağa teslim edildi. Hayvan barınağa verildiği gece kaybolunca, hayvanseverler gece gündüz köpeği aramaya başladı.

Barınağa Verildiği Gece Kayboldu!

Konacık Mahallesi’ndeki Kale İş Merkezi esnafları, iş merkezinde bakımını üstlendikleri “Sırıtık” isimli hamile bir sokak köpeğini, daha iyi şartlarda doğum yapması için Torba Mahallesi’ndeki Bodrum Belediyesi barınağına verdiler. Hayvansever esnaflar, 2 gün sonra barınaktan gelen telefonla köpeğin kaybolduğunu öğrendi. 

Köpeğin konulduğu kafeste tellerden atlayıp gitmesinin imkansız olduğunu dile getiren hayvanseverler, hayvanın açık bırakılan 3 kapıyı geçerek kaçıp gittiğini savunuyor. Barınakla ilgili çok sayıda hayvan kaybolma vakası duyduklarını iddia eden hayvansever esnaf, yetkililerin duruma el atmasını istiyor. 

Hayvanseverlerden Sevgi Oktay, Kent Haber’e yaptığı açıklamada kaybolan “Sırıtık” isimli köpeği gece gündüz her yerde aradıklarını ifade ederek şunları söyledi;

“Bizim dükkanın olduğu yerde kısırlaştırılmayan çok sayıda köpek var. Bu köpek de onlardan biri. Ayrıca burada büyük köpekler de var. Doğumu yaklaştığında yavruları daha güvenli ortamda doğsun diye barınağa verdik, aynı gece kaybetmişler. 2 gün sonra bizi aradılar, köpek kaçtı diye haber verdiler. 4-5 metre yükseklikteki telleri aşıp kaçmış olmasının imkanı yok. Kaçması için 3 kapıdan geçmesi lazım, demek ki 3 kapıyı da açık bıraktılar. Nereye kaçtığını görmek için kameralardan görüntü istedik. Görevli, ‘kameraların hiçbiri çalışmıyor’ dedi. Çalışanlar, ‘merak etmeyin geri gelir’ diyorlar. Belki bu hayvan korunaklı bir yere geçip doğumunu yaptı, bilmiyoruz ancak hayatından endişe ediyoruz” dedi.

Hayvanı kaybolduğunu duydukları günden bu yana aradıklarını söyleyen Sevgi Oktay, “Torba merkez, Torba Kavşak civarlarında, ormanlık alanlarda gece gündüz arıyoruz ama bulamadık. Bizim köpeği teslim ettiğimiz gün barınaktan bir tane de kedi kaçmış. Handan isimli bir hanımefendinin kedisiydi, o da her yerde onu arıyor. Bu kaybetme ilk defa olmuyor. Birçok hayvansever bu kaybetme konusundan şikayetçi. Biz de barınak şartları ve çalışanların yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Yetkililerin duruma el atması gerekiyor” diye konuştu.